سرهنگ کهزادی در گفتگو با برنا اظهار کرد : از این پس رانندگان قبض جریمه دریافت نخواهد کرد و سیستم جدید جایگزین سیستم کاغذی دستی و سنتی خواهد بود.

او گفت :این طرح در شهر ایلام وبعضی از شهرستانهای تابعه در حال اجراست و تاپایان اربعین سیستم دست افزار  هوشمند موبایلی در سطح شهرهای استان جایگزین سیستم کاغذی می شود. 

او همچنین با اشاره به مزیت های سیستم جدید، افزود: آنلاین بودن و تسریع در اعمال قانون، از جمله مهمترین مزیت های این سیستم است که در آن بطور همزمان، شماره خودرو را وارد و علاوه بر صدور خلافی جدید، میزان خلافی های گذشته و توقیفات احتمالی خودرو را نشان می دهد.

سرهنگ کهزادی  ارسال فوری پیامک جریمه در همان زمان توقف خودرو توسط پلیس را مزیت دیگر این سیستم عنوان کرد و افزود: برخی از رانندگان از جریمه های صادر شده خود بی اطلاع بودند و از این رو پیگیر پرداخت آن نمی شدند.

رئیس پلیس راهور استان ایلام ادامه داد: در این سیستم، شماره قبض، تاریخ، نوع و علت جریمه شدن، شناسه قبض و شناسه پرداخت، پیامک می شود و راننده یا مالک خودرو می تواند در همان لحظه، آن را از طریق سامانه ۱۲۰ پلیس راهور پرداخت کند.

او، بازدارندگی با هدف کاهش تخلفات و ایجاد جو روانی مثبت برای رانندگان برای اطلاع از میزان جرایم و پرداخت آن را از اهداف سیستم جدید اعلام کرد.

او گفت: این سیستم برای آن دسته از خودروهایی که برای اعمال قانون متوقف شده و همچنین آن هایی که به دستور ایست پلیس توجه نمی کنند کاربرد دارد.

رئیس پلیس راهور استان با بیان اینکه در سیستم جدید خطای انسانی به حداقل می رسد، از رانندگان خواست در صورت فروش یا خرید خودرو بلافاصله به مراکز تعویض پلاک برای تعویض پلاک خودرو خود مراجعه کنند، چرا که تمامی خلافی های وسیله نقلیه و نمرات منفی برای مالک پلاک خودرو پیامک می شود و در صورت بروز هرگونه مشکلی، مالک پلاک باید پاسخگوی مراجع قانونی باشد.