به گزارش برنا از ایلام ، حجت الاسلام والمسلمین اله نور کریمی تبار در جمع نمازگزاران جمعه شهر ایلام اظهار داشت: حرکتی که آغاز شده ، ابتدای مسیر معرفی اسلام به جهان است و دنیا اسلام و امام حسین(ع) را از طریق اربعین خواهد شناخت.

وی اربعین را زمینه ساز انقلاب مهدی موعود برشمرد و افزود: ایلام افتخار میزبانی زوار امام حسین ( ع) را دارد و پس از ظهور، مرکز حکومت ایشان مکه خواهد بود و این مسیر مهران همچنان، شاهراه عبور زائران خواهد بود.

خطیب جمعه ایلام از میهمان نوازی همه مردم ایلام و نیروهای امنیتی و نظامی، مسئولین، موکبین و خدمتگزاران زوار اربعین تقدیر و تشکر کرد و گفت: پیش بینی می شود بیش از دو میلیون نفر خروجی از مرز مهران داشته باشیم.

حجت الاسلام کریمی تبار اظهار داشت: مرز مهران  نیازمند توسعه زیرساخت ها است، بزرگراه، راه آهن و زیرساخت های توسعه ای ایلام باید متناسب با حضور زائرین توسط مقامات کشور و با توجه ویژه دولت در ایلام مهیا شود.

وی تاکید کرد: زیرساخت ها باید هرچه سریعتر برای سالهای بعد ایجاد شود زیرا این مسیر همیشگی تردد زائران خواهد بود.

امام جمعه ایلام از مسئولان خواست برنامه ریزی لازم برای موج بازگشت و ادای دین به زوار داشته باشند تا اتوبوس، مواد غذایی و اسکان زائران در بازگشت فراهم باشد.

حجت الاسلام کریمی تبار بیان کرد: وقتی بیش از ۷۰ درصد زوار برای حضور در اربعین مرز مهران را انتخاب کرده اند باید امکانات لازم برای این حرکت بزرگ فراهم شود.

وی با اشاره به حرکات آشوبگرانه در برخی شهرهای عراق با فرماندهی آمریکایی و و آل سعود گفت: آمریکایی ها از اتحاد شیعه در عراق در هراس اند و با شناسایی حزب بعث و هزینه زیاد، تلاش کردند که جبهه نجات را به قول خود تشکیل دهند.

امام جمعه ایلام افزود: این اقدام به خاطر تحقیر رییس جمهور عراق در آمریکا در عراق شکل گرفت و خیال کردند در آستانه اربعین می توانند عراق را به آشوب بکشند و نا امنی ایجاد کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار اضافه کرد: با آگاهی مردم عراق و مدیریت مراجع و احزاب خوشبختانه این حرکت سرکوب شد و اکنون زوار با امنیت به عراق تردد می کنند.

خطبب جمعه ایلام گفت: ترکیه با حمله با کردها دچار حماقت شد و اگر این حرکت را تداوم دهد سرنوشتی بهتر از عربستان نخواهد داشت.

وی با محکوم کردن کشتار کردها توسط دولت ترکیه تاکید کرد: باید هرچه سریعتر ترکیه از این اقدام خود دست بردارد و کشور خود را دچار مشکل نکند

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: