به گزارش برنا از ایلام ;سرهنگ رضا همتی‌زاده اظهار داشت: این دروبین‌ها در نقاط حساس جاده‌های استان نصب شده که در پایش مسیرها و موفقیت پلیس در مدیریت ترافیک جاده‌ای بسیار موثر است و باید توسعه و افزایش یابند.

وی تاکید کرد: بخش عمده‌ای از مدیریت ترافیک در ایام اوج تردد زائران اربعین و ازدحام خودروها در جاده‌های استان ایلام از طریق این دوربین‌ها انجام شد.

سرهنگ همتی‌زاده یادآور شد: کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای نیازمند همراهی و همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط از جمله راه و شهرسازی، راهداری، آموزش و پرورش و مهمتر از همه خود مردم و رانندگان با پلیس است.

وی اضافه کرد: سهم ترافیک و حوادث جاده‌ای دستگاه‌های مختلف (۳۱ دستگاه) همواره شناسایی و به آنها یادآوری می‌شود و درجلسات مرتبط مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس راه ایلام گفت: در سه سال گذشته ۶۸ نقطه حادثه‌خیز که بیشتر آنها محل تصادف‌های جاده‌ای است در طول مسیرهای ارتباطی استان ایلام شناسایی شده و برای رفع نقص و تخصیص اعتبار در جلساتی چون شورای راهبردی پیشگیری از وقوع تصادف‌ها و کمیسیون راه‌ها مطرح و آسیب‌شناسی شده است.

سرهنگ همتی‌زاده افزود: تقویت فرهنگ‌سازی در رانندگی درون و برون شهری از سوی مردم و رعایت قوانین جاده‌ای عاملی بازدارنده و موثر در کاهش چشمگیر تصادف‌هاست که در این راستا با همکاری آموزش و پرورش و مهدهای کودک، بچه‌ها از مقاطع پایه با مفاهیم و لزوم پایبندی به مقررات رانندگی آشنا می‌شوند.

پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کمتر از ۱۸۰ کیلومتر راه اصلی در استان وجود داشت اما هم اکنون بیش از ۶۰۰ کیلومتر راه اصلی در استان وجود دارد. 

مهمترین محور مواصلاتی استان ایلام جاده ایلام - مهران یا همان جاده اربعین است که در سال‌های گذشته با توجه به حجم بالای ترددها، کانون توجه مسئولان ارشد کشوری قرار گرفته است. 

در اربعین امسال بیش از چهار میلیون زائر از مرز مهران عبور کردند که طبق آمار ۶۰ درصد این زائران با خودروی شخصی و ۴۰ درصد با ناوگان حمل و نقل عمومی از راه‌های مواصلاتی منتهی به مرز مهران تردد کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: