به گزارش برنا از ایلام؛ علی اصغر کاظمی با اعلام این خبر  افزود: از ابتدای تصویب این طرح، مقدمات اجرای آن از جمله تعیین زمین و مجوز‌های مربوطه در دستور کار قرار گرفت که حاصل آن برنامه ریزی و آمادگی برای احداث این تعداد واحد مسکن ملی در استان است.
ا یادآور شد: از این تعداد واحد مسکونی ۲ هزار و ۵۳۸ واحد از محل بازآفرینی شهری، هزار و ۶۷۳ واحد از منابع سازمان ملی زمین و مسکن و هزار و ۲۸۱ واحد نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی احداث می‌شود.
کاظمی تاکید کرد: فرآیند مناقصه جهت احداث مسکن ملی استان در جریان است و بعد از انعقاد قرارداد و شروع احداث این واحد‌ها فراخوان ثبت نام از متقاضیان نیز اعلام خواهد شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان از جمله شرایط متقاضیان برای ثبت نام مسکن ملی را تأهل، سابقه سکونت در شهر مورد تقاضای مسکن ملی، عدم استفاده از امکانات و تسهیلات دولتی برای خرید مسکن و شرایط دریافت تسهیلات اعم از اعتبارسنجی عنوان کرد.
وی احداث واحد‌های مسکن ملی در بافت‌های فرسوده شهری و دسترسی به امکانات زیربنایی از جمله خطوط انتقال آب، برق، گاز، فاضلاب، مخابرات، مدرسه و مسجد در این فضا‌ها را از مزایای این طرح نسبت به طرح‌های قبلی برشمرد.