به گزارش  برنا از ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح امروز سه شنبه ۱۲ آذر ماه در چهارمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان، با تاکید بر رسیدگی به امور جوانان، گفت: امروز بایست تمام هم و غم مسئولان بر ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری جوانان باشد.

وی با اشاره بر این مهم که رفع معضل بیکاری جوانان رفع مشکلات اجتماعی را در پی دارد، اضافه کرد: علی رغم شرایط سخت اقتصادی، امروز اقدامات بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری جوانان در استان انجام شده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه این استان در حوزه سرمایه‌گذاری جزو ۷ استان برتر کشور است، تصریح نمود: استان ایلام در چهار ماهه نخست سال در حوزه سرمایه گذاری بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به این مهم که تنها در یک سال گذشته وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده است، تاکید کرد: ظرف دو سال گذشته در استان در حوزه های مختلف زیربنایی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اشتغال روستایی و فراگیر و ... سرمایه گذاری های مهم و ارزشمندی انجام شده است.

وی از اقدامات مهم در دست اجرا نیز گفت و افزود: با تلاش ها و پی گیری های انجام شده پروژه های مهم دیگری چون پتروشیمی مهران با ۷۲۰ میلیون دلار فاز اول، پتروشیمی هلیلان با ۱۰۰ میلیون یورو، آزاد راه پل زال چیلات نجف اشرف در فاز اول با ۲ هزار میلیارد تومان و ... در آستانه اجرایی شدن هستند. 

سلیمانی دشتکی در ادامه اشاره ای به آثار اقدامات انجام شده در حوزه سرمایه گذاری داشت و گفت: در اثر این اقدامات مهم و ارزنده وضعیت اشتغال استان روند مثبتی به خود گرفته است بطوریکه امروز نرخ بیکاری استان تک رقمی شده است.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان از  ۱۲.۷ درصد در سال ۹۶ به ۸.۷ درصد در تابستان امسال کاهش یافته است.

وی در پایان با اشاره به این مهم که امروز افق پیش روی استان روشن و مثبت است، اضافه کرد: اقدامات بسیار مهمی تاکنون در راستای توسعه استان انجام شده و در حال انجام است که انشاء الله با سفر رئیس جمهور به استان این روند مثبت و شتاب بیشتری خواهد گرفت‌.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: