به گزارش خبرگزاری برنا ازایلام؛ مجتبی میهن پرست گفت : بارش‌ها از اواخر وقت پنجشنبه به صورت ضعیف و پراکنده است، اما از شب جمعه شدت بیشتری می‌گیرد.

وی افزود: اوج بارش‌ها طی روز‌های شنبه و یکشنبه هفته آینده و به صورت متناوب و منقطع خواهد بود و بامداد دوشنبه سیستم بارشی از آسمان استان خارج می‌شود.

میهن پرست یادآور شد: این سیستم بارشی کل استان ایلام را در برمی گیرد، ولی عمده بارش‌ها در شمال، شرق و جنوب شرق استان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سیستم بارشی دارای بارش‌های موثر و قدرت ریزشی متوسط به بالا است افزود: آبگرفتگی معابر، طغیانی شدن رودخانه‌ها و مسیل ها، کندی در تردد وسایل نقلیه و کاهش دید از اختلالات این سیستم است که مردم و مسوولان احتیاط‌های لازم را مد نظر داشته باشند.

میهن پرست افزود: وزش باد، رعد و برق، صاعقه و مه گرفتگی از پیامد‌های جوی این سامانه بارشی است که رانندگان هنگام عبور از مسیر‌های کوهستانی و گردنه‌ها احتیاط‌های لازم را رعایت کنند و دامداران از رفتن به حاشیه رودخانه‌ها یا چرای احشام در ارتفاعات خودداری کنند.

وی یادآور شد: روز‌های یکشنبه و دوشنبه دمای صبحگاهی به صفر و منفی یک درجه می‌رسد و یخبندان صبحگاهی نیز در طول هفته آینده رخ می‌دهد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: