به گزارش  گروه خبر خبرگزاری برنا، شیوع کرونا، فرصت آزمودن تجربه های جدیدی است. برگزاری ششمین دوره از انتخابات هیات مدیره و بازرس نظام صنفی رایانه ای نیز، یکی از فرصتهایی است که از دل تهدید «کرونا» برخاسته تا ظرفیتها و جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش سازمان نظام صنفی را در عرصه اقتصاد محک زند.

بر اساس این گزارش، بررسی دستاوردها و نقش آفرینی های صنف رایانه و شناخت نیازها و گام برداشتن در این مسیر پس از طی دوره تقریباً 20 ساله از جمله پارامترهایی به شمار می آید که فعالان این صنعت را در نیل به اهداف از پیش تعیین شده در راستای منافع جمعی منتفع می سازد.

بدیهی است شرایط اقتصادی کنونی کشور، در آستانه ورود به قرن آتی، دغدغه های چگونگی حضور در ششمین دوره از انتخابات هیات مدیره و بازرس نظام صنفی رایانه ای را افزون ساخته و براین اساس اطلاعیه ای برای دعوت به حضور فعال همگان (چه به عنوان کاندیدا و چه به عنوان رای دهنده) در این انتخابات، جهت انتخاب افراد شایسته منتشر گردیده است. متن این اطلاعیه بدین شرح است:

اعضای گرانقدر سازمان نظام صنفی­ رایانه ای

سلام و عرض احترام،

اینک که زمان برگزاری ششمین انتخابات هیات مدیره و بازرس نظام صنفی رایانه ­ای نزدیک شده است و همزمان با فراگیری تهدید ملی سلامت ایرانیان با ویروس کرونا، این سوال اساسی برای همه‌ی اعضای صنف مطرح است که جایگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نقش سازمان نظام صنفی در اقتصاد کشورمان کجاست؟ اهمیت جایگاه نظام صنفی به چه میزان است و نصر به کدام سو می‌رود؟

 چه تغییراتی در شرایط کشور و چه فناوری هایی افزایش دهنده نقش آفرینی­های صنف است و در راهبردهای آن چه تغییراتی لازم است؟ از قریب به 20 سال فعالیت صنفی چه دستاوردهایی نصیب کشور و اعضاء خانواده بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات شده و از همه مهمتر برای حفظ، رشد و تعالی این دستاوردها چه کسانی را در ادامه مسیر انتخاب کنیم تا بهترین نتایج و پایدارترین منافع جمعی برای ذینفعان متنوع آن حاصل شود؟

در آستانه ورود به قرن آتی و در شرایط ویژه اقتصادی کشور عزیزمان ایران، از یک سو برای حضور فراگیر و همه جانبه در انتخابات (چه در مقام نامزد و چه در مقام رای دهنده)  نیازمند دقت در برنامه ها و راهبردهای اصلی نامزدها هستیم و از سوی دیگر نیازمند پیشگامی ترکیبی از افراد جوان، خوشفکر و توانمند و نیز افراد متخصص، باتجربه و فعال - که متعهد به منافع جمعی و دارای دغدغه صنفی برای عملیاتی سازی آن برنامه ها(وعده های انتخاباتی)باشند- هستیم.

ما بر این باوریم که در این تندبادهای زمانه، متخصصان و بازیگران حوزه فاوا چه در بخش های صد در صد خصوصی و چه در مجموعه های بزرگ عمومی با همراهی و همدلی و خلق محصولات و خدمات فناورانه در عین رقابت‌ها و تنوع عقاید و سلایق فکری، لازم است بیش از پیش متحد و منسجم باشند تا بتوانند  با هم­آفرینی صنفی و اتحاد رقبا، تهدیدهای امروز را به فرصتی برای پیشرفت و توسعه کشور تبدیل کرده و ضمن نگهداشت آنچه که به همت بخش خصوصی در ایران امروز موجود هست، به بازتعریف نقشها، جایگاه و عملکرد سازمان نظام صنفی رایانه­ای در سراسر کشور، طرحی نو دراندازند.

ضمن تقدیر و تشکر صمیمانه از تلاشهای تمامی بازیگران در دوران راه­اندازی و تثبیت جایگاه سازمان نظام صنفی و با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از افراد باسابقه صنف در هیات مدیره، بر این باوریم که برای زایش پروانه قشنگ از پیله فعلی، نیازمند حضور روزافزون نسل جدید در جایگاه های راهبری سازمان نظام صنفی هستیم.

ما اعتقاد راسخ داریم برای نوسازی ماموریتها و بهسازی دستاوردها و تحقق ارزشهای مصرح در اساسنامه سازمان و بیانیه ماموریت، امکان نقش­آفرینی موثر جز با حرکت جمعی و هم­افزایی راهبردی و انسجام عملیاتی کلیه اعضای توانمند و دلسوز صنف راهی وجود ندارد.

از آنجا که حضور پرشور و فراگیر همه اعضای حقیقی و حقوقی صنف در انتخابات شرط لازم برای شایسته گزینی اعضای هیات مدیره می باشد، از همه عزیزان و دلسوزان صنف دعوت می شود تا با حضور فعال در انتخابات -به عنوان رای دهنده یا رای گیرنده- در "هم­آفرینی صنفی" مشارکت موثر داشته باشند:

 ما بدان مقصد عالی نتوانیم رسید                                              هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند

 

لازم به ذکر است؛ موارد مورد تاکید در این دوره از انتخابات با شعار «هم آفرینی صنفی» شامل موارد ذیل است که در صورت توجه شرکت کنندگان در این دوره از انتخابات به آن، تحولات کمی و کیفی مطلوبی را در این صنعت رقم خواهد زد.

 • همکاری و اتحاد راهبردی رقبا بر محور برنامه راهبردی تحول صنفی
 • مدیریت و راهبری تیمیِ تحول دیجیتال کشور با مشارکت بخش خصوصی و عمومی
 • آموزش و تحول در مهارتهای فاوا با نگاه غنای سرمایه های انسانی
 • فناوری‌های نوظهور؛ پیشران تغییر سبک زندگی ایرانیان
 • رشد و توسعه بازار داخلی از طریق رفع موانع کسب و کارها(ازجمله ارز، گمرک و ...)
 • یکپارچگی وانسجام صنفی، با احترام به تنوع افکار و گوناگونی سلایق
 • نوآوری با اعتماد ویژه به شرکت‌های نوآفرین و نوپای بخش خصوصی
 • یکسویی راهبردی با سیاستهای اقتصاد دیجیتال و دانش بنیان
 • صادرات واقعی خدمات و محصولات فناورانه به بازار های هدف
 • نوگرایی، جوانگرایی و درونزایی
 • فضای مجازی به مثابه دنیای حقیقی
 • یکرنگی، همدلی، صداقت و صراحت صنفی
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: