به گزارش برنا، اگر به فکر رشد و پیشرفت کسب و کار خود هستید، حتماً می دانید که در این راه با چالش های بازاریابی بسیاری روبرو خواهید شد. یکی از مهمترین چالش های پیش رو این است که چگونه می توانید خدمات خود را به دیگر مشاغل معرفی کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 این روزها همگام با پیشرفت روزافزون دنیای صنعت، روش های مدرن و جدیدی برای بازاریابی مشاغل نیز به وجود آمده است. بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ که امروزه طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است در مدل های مختلف  B2B (Business to Business) و B2C  (Business to Customer)وجود دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد بازاریابی از نوع B2B، به گفتگو با جناب آقای مهندس امین رزاق خواه پرداختیم. آقای رزاق خواه، مدیریت عامل آژانس تبلیغاتی ایران وب لایف بوده و یکی از موفق ترین کارشناسان و مدیران در حوزه دیجیتال مارکتینگ در ایران محسوب می شوند.

نقش فعالیت های دیجیتال مارکتینگ بر بازاریابی B2B

  • سیر تحول کسب و کار سنتی به مدرن را چگونه ارزیابی می کنید؟

این سوال را در دو جنبه می‌شود پاسخ داد؛ بخش اول اینکه شیب و شتاب این تحولات در دنیا چطور بوده است؟ و بخش دوم در کشور ما سیر تحول کسب و کارها چگونه هست؟ اول از همه اشاره کنیم که بزرگ ترین کمپانی های دنیا، بنیانگذار تحول کسب و کار های سنتی به مدرن هستند. در سال های گذشته، شرکت های بزرگی مثل وال مارت رتبه های برتر موفقیت را به خود اختصاص داده بودند و اما حالا آن شرکت های بزرگ جای خود را به شرکت هایی مثل آمازون داده اند. کسب مقام ثروتمند ترین مرد جهان برای مدیرعامل شرکت آمازون، نشان دهنده روند رو به رشد این تغییرات در دنیا است. تعداد روز افزون وبسایت ها و فروشگاه های اینترنتی، تعداد پیج های اینستاگرامی و حتی سوشال مدیاها که با روند بسیار سریعی رشد می‌ کنند، همگی دلایلی هستند که سیر صعودی تحول کسب و کارها به سمت روش های مدرن را اثبات می کنند. از دنیا بگذریم، کشور ما نیز با شیب کمتری تحت تأثیر این تحولات قرار گرفته است. شرکت های کوچک با فهم این موضوع، تبدیل به ابر قدرت هایی در این حوزه شدند؛ اما با توجه به موضوع بحث، بسیاری از کارخانه ها و کسب و کارهای بزرگ و تولیدمحور ما به این سمت و سو نرفته و از غافله عقب مانده اند. اگرچه برخی از شرکت های نام آشنا مثل کاله، سن ایچ و ... به تدریج در حال گسترش فعالیت های دیجیتال مارکتینگ خود هستند و این نقطه روشنی برای ورود کسب و کارهای B2B به حوزه دیجیتال مارکتینگ است.

  • پاندمی کرونا چه تاثیری روی نگرش و علاقه کسب و کارها به فعالیت در فضای دیجیتال مارکتینگ گذاشته است؟

اگر این سیر تحول کسب و کار را یک واکنش شیمیایی در نظر بگیریم، اتفاقاتی در این بین رخ می دهد که به عنوان کاتالیزور عمل می کنند. ویروس کرونا اگر هر نوع کسب و کاری را متحمل ضرر و زیان کرد، برای کسب و کارهای آنلاین و در بستر وب، بسیار مفید بود. در همین دوران شیوع ویروس کرونا بود که جف بزوس تبدیل به ثروتمند ترین مرد دنیا شد. در کشور ایران هم، در همین دوران بسیاری از کسب و کارها، رشد های کم سابقه ای را تجربه کردند. ویروس کرونا در واقع یکی از همان کاتالیزور ها بود که یک تغییر رویه برای عام مردم و فعالین این حوزه ایجاد کرد.

همان طور که مستحضرید، فعالیت های بازاریابی را به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌کنیم؛ فعالیت های B2B و B2C که خود می توانند سطح بندی های متفاوتی داشته باشند. در زمان های گذشته به دلیل وجود مونوپول در ایران و انحصار امتیاز عرضه کالا به کمپانی های بزرگ، B2B ها دلیلی برای استفاده از تبلیغات نمی دیدند و اگر تبلیغاتی هم بود بهره برداری ای وجود نداشت و صرفاً برای عقب نماندن از سایر رقبا بود. به مرور که چرخه تولید گسترده شد، رقابت برای فروش محصولات هم بیشتر شد. به طور مثال کارخانجاتی که از قدیم فعالیت داشتند، شاهد ایجاد رقبای جدید و فعال بودند که فروش قابل ملاحظه ای هم از طریق تبلیغات کسب کرده بودند. اوایل نوع تبلیغات به صورت آفلاین یعنی بنری و چاپی بود، بعد از آن به مرور به سمت تبلیغات رادیویی و تلویزیونی رفت. از یک زمانی به بعد، چون این تبلیغات تمام مخاطبین جامعه رو تحت شعاع قرار می داد و هدفمند نبود، نقش دیجیتال مارکتینگ پر رنگ تر شد. فعالیت های دیجیتال مارکتینگی در مقایسه با تبلیغات تلویزیونی و بنرهای خیابانی، فعالیت های ارزان تری بودند. علاوه بر این، دقیقاً با مخاطبین هدف شما سروکار داشتند. اینجا بود که نقش دیجیتال مارکتینگ پر رنگ تر شد و بسیاری از انواع تبلیغات حذف شدند و روی تبلیغات دیجیتالی تمرکز بیشتری شد.

نقش فعالیت های دیجیتال مارکتینگ بر بازاریابی B2B

  • خدمات ایران وب لایف تا چه حد برطرف کننده نیاز شرکت های B2B بزرگ هست؟

چندی پیش با تغییر مدل تجاری شرکت، به سمت فعالیت های دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای B2B رفتیم. به لطف ایزد متعال توانستیم با کارخانه های بزرگی مانند کمپانی پاکسان، تنسر، مدحت، اکسیرکادوس و ... همکاری داشته باشیم و تمامی نیازهای دیجیتال مارکتینگی این شرکت ها را به طور یکپارچه، رفع کنیم.

خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ ایران وب لایف از تولید محتوای متنی و تصویری مثل عکاسی و دیزاین آغاز شده و با فعالیت های سئو ادامه پیدا می‌کند. طراحی سایت در اقسام مختلف وردپرسی و اختصاصی، طراحی و پیاده سازی صفحات فروش و صفحات فرود وبسایت، طراحی موشن گرافیک، طراحی ui و ux و ایمیل مارکتینگ و تمامی فعالیت های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ در این مجموعه قابل اجرا می باشد.

آنچه که در زمینه خدمات دیجیتال مارکتینگ برای شرکت های بزرگ اهمیت دارد، برنامه ریزی دقیق و اجرای اصولی است. شرکت ایران وب لایف با تجربه بسیار بالا و بهره گیری از توان نیروهای متخصص و کاربلد، آماده ارائه مشاوره به تمامی شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ می باشد.

به عنوان سخن پایانی، امیدواریم روزی برسد که کشور ما نیز همانند تمامی کشورهای پیشرفته دنیا، به سمت و سوی کسب و کارهای مدرن سوق پیدا کند و با پیشرفت روز افزون تمامی مشاغل و گروه های تولیدی، نیاز به واردات کالا از کشورهای دیگر، به حداقل ممکن برسد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: