علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

چکیده : در این مقاله به بررسی علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما و همچنین نحوه رفع مشکل عدم تخلیه آب در لباسشویی پاکشوما می پردازیم.

یکی از مشکلات بزرگی که بسیاری از ماشین لباسشویی ها دارند، تخلیه نشدن آب درون آن هاست. البته این مورد ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد و هر علت در هر برند از ماشین لباسشویی متفاوت است. بعد از در نظر گرفتن برند و نوع ماشین لباسشویی باید نسبت به تعمیر آن ها اقدام نمایید.

علت عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

قبل از آنکه علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما را بررسی کنید، بهتر است با تخلیه دستی آب درون ماشین را تخلیه کنید و سپس علت را جستجو کنید. قبل از تخلیه فقط موکت یا فرش زیر آن را جمع کنید تا در هنگام تخلیه دستی خیس نشوند. در جلو ماشین لباسشویی پاکشوما دریچه ای وجود دارد که آن را باز کرده و شلنگ کوچکی را بیرون می کشید تا آب درون ماشین تخلیه گردد.

خراب بودن دکمه تخلیه

قبل از آنکه علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما را بدانید، باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • بهتر است یکبار ماشین را ریست کنید یا بدون لباس آن را روشن کنید، اگر باز هم مشکل برطرف نشده بود نسبت به تعمیر اساسی آن اقدام نمایید و با نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی پاکشوما تماس بگیرید.
 • تخلیه دستی آب در صورتی که تخلیه خودکار انجام نشد، باید به درستی انجام گیرد تا بتوانید عملیات تعمیر را انجام دهید.

یکی از عللی که ممکن است علت تخلیه نکردن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما باشد، خراب بودن دکمه تخلیه آب است. در پاکشوما و بسیاری از برندهای مطرح دکمه ای تحت عنوان Rinse/Spin وجود دارد که می تواند تخلیه ماشین را انجام دهد.

بعد از اتمام شستشو باید این دکمه فشرده شود تا عملیات تخلیه آب به خوبی انجام شود. در صورتی که دکمه خراب باشد تخلیه نیز انجام نمی گیرد. در صورت خرابی این بخش مشکل اساسی وجود ندارد و تنها باید بخشی برقی مربوط به دکمه ها بررسی گردد

خراب بودن پمپ تخلیه

آبی که لباس های درون ماشین را می شوید بعد از اتمام کار باید تخلیه گردد. در صورت خرابی پمپ تخلیه به درستی صورت نگرفته و آب درون ماشین باقی می ماند. خراب شدن یا گرفتگی پمپ تخلیه می تواند علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما باشد و دلایل خرابی آن به شرح زیر است:

 • گیر کردن آلودگی های بزرگ در قسمت پمپ (این اشیا بزرگ ممکن است از جیب لباس ها خارج شوند و حتی باعث شکستن یا از بین رفتن فیلتر نیز شوند)
 • از جمله نشانه هایی که متوجه می شوید پمپ گیر کرده است صدای زیاد ماشین لباسشویی هنگام کار است.
 • اگر دستگاه قدیمی باشد و به صورت دوره ای پمپ تعویض نشود ممکن است مسدود شود.
 • علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما می تواند خراب بودن واشر مربوط به پمپ تخلیه که باعث بروز صداهای ناخوشایندی می شود (در صورتی که چرخه تخلیه به درستی کار نکند، یک کد خطا نشان داده می شود که شما را از این خرابی مطلع می سازد)
 • در صورت خرابی واشر ممکن است زیر ماشین لباسشویی خیس شده و شروع به نشتی کند.

خراب شدن تایمر یا برد ماشین لباسشویی

برد ماشین لباسشویی یا تایمر آن از مهم ترین قطعات آن است. مانند مغز انسان عمل کرده و تمام دستوراتی که به ماشین داده می شود توسط پمپ اجرا می گردد. در صورتی که واشرها، پمپ و کلید را بررسی کردید و مشکل از آن قسمت ها نبود بهتر است به فکر یک تعمیر اساسی باشید و با نمایندگی ها و مراکز خدمات پس از فروش پاکشوما مانند نمایندگی تعمیرات پاکشوما پشتیبان pakshoposhtiban.ir تماس بگیرید.

البته در صورتی که این قطعه حیاتی خراب باشد برای همه قسمت های ماشین مشکل ایجاد می شود و اکثر فعالیت های ماشین لباسشویی به این واسطه با اختلال روبرو می شود. علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما لباسشویی اگر خرابی برد آن باشد ممکن است برای تعمیر یا تعویض آن مجبور به پرداخت هزینه زیادی باشید. دلایلی که ممکن است باعث خراب شدن برد ماشین لباسشویی شود به شرح ذیل است:

 • نوسانات نادرست برق و خازن ها
 • اتصالی قسمت های داخلی ماشین لباسشویی به دلیل نفوذ آب به داخل آن ها
 • خرابی فیوز
 • قرار دادن ماشین در محیط های مرطوب که از علل اصلی خرابی برد است و می تواند علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما باشد.
 • باید بدانید استفاده مکرر و پشت سرهم از ماشین می تواند به برد دستگاه آسیب بزند.
 • پر کردن ماشین بیشتر از ظرفیت و فرسودگی آن

خراب بودن شیر الکترونیکی

شیر الکترونیکی وظیفه دارد تا میزان آب ورودی و خروجی به ماشین لباسشویی را کنترل کند، در صورت خرابی ممکن است به درستی عمل نکرده و تخلیه انجام نگیرد. البته خراب بودن شیر باعث می شود در زمان آبگیری نیز دستگاه با مشکلاتی مواجه شود و نتواند به درستی عمل کند. اگر علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما، خراب بودن شیر الکترونیکی باشد باید علت وقوع آن را بررسی کنید.

 • بیشترین زمانی که ممکن است شیر برقی خراب شود مربوط به فصول سرد سال است که ترکیدگی لوله ها انجام می گیرد
 • یکی از علل نشتی آب از ماشین لباسشویی خرابی همین قطعه است
 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده و شستشو مکرر
 • پوسیدگی لاستیک اطراف درب شیر الکترونیکی
 • خراب بودن واشر شیر برقی

خراب شدن میکروسوئیچ

اگر هنوز هم علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما را پیدا نکردید، بهتر است قطعات دیگر ماشین را نیز بررسی کنید. میکروسوئیچ ها در ماشین لباسشویی وظیفه بستن کامل درب ماشین را برعهده دارند. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود ممکن است ماشین در ابتدا کار بسته شده و بعد در حین کار یا قبل از زمان تخلیه به درستی عمل نکند.

در این صورت آب نیز تخلیه نمی شود. اما خراب شدن این قطعه در زمان روشن کردن و شروع عملیات شستشو نیز مشخص می شود. اما اگر علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما خراب بودن میکروسوئیچ ها باشد باید علل آن را بررسی کنید:

 • نحوه باز و بستن در می تواند میکروسوئیچ ها را با مشکل روبرو کند
 • باز کردن زود هنگام درب ماشین لباسشویی
 • نوسانات شدید برق
 • نشتی آب و مرطوب شدن میکروسوئیچ
 • ساییدگی زبانه میکروسوئیچ
 • از بین رفتن لاستیک دور درب ورودی

تعمیر و رفع مشل تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما

جمع بندی

درنهایت با توجه به همه مواردی که در رابطه با علت تخلیه نکردن آب در لباسشویی پاکشوما گفتیم، بهتر است در صورت بروز این مشکل نسبت به رفع سریع آن اقدام نمایید. خراب بودن بسیاری از قطعات ماشین لباسشویی در طولانی مدت باعث می شود که در زمان فعالیت به ماشین فشار آورده و منجر به خرابی های بیشتری شوند. در صورت بروز هرگونه مشکلی در عملکرد ماشین لباسشویی و ایجاد ارور باید بررسی های لازم را انجام دهید. در صورتی که موفق به پیدا کردن علت آن نشدید حتماً از متخصصین برای یافتن مشکل کمک بگیرید.

 

برچسب ها : تعمیر ماشین لباسشویی

 

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

  نظر شما

  پربیننده‌ترین اخبار بازار

  مهمترین اخبار

  آخرین اخبار بازار

  اخبار برگزیده