طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

نوشتار پیش رو شما را با ویژگی‌های سبک کلاسیک در طراحی ویلا و منزل آشنا می‌کند و 8 ویژگی مهم آن را برمی‌شمارد.

دکوراسیون کلاسیک منزل و ویلا سبکی فاخر در دکوراسیون داخلی است که نمونه‌های آن را در خانه‌های ویلایی قدیمی ایران دیده‌اید. طراحی کلاسیک دکوراسیون با مبل‌های سلطنتی، دیوارهای پتینه‌کاری‌شده، گچ‌بری‌های روی دیوار و سقف، و آینه‌کاری‌های فراوان نمایان می‌شود. البته بهره بردن از پرده‌های مخمل شیک، مبلمان منبت‌کاری، لوسترهای بزرگ و پر از جزئیات هم از دیگر ویژگی‌های بارز این سبک لوکس و قدیمی است. در یک کلام، می‌توانیم بگوییم ویلای کلاسیک اشرافیت و ثروت را به رخ دیگران می‌کشاند.

با شرکت پادشید، مجری دکوراسیون کلاسیک خانه و ویلای شما، در نگاهی به این سبک از دکوراسیون همراه باشید.

دکوراسیون ویلا

پیدایش سبک کلاسیک به سده 17 میلادی، در اروپا بازمی‌گردد. طراحی کلاسیک ریشه در هنر و معماری یونان باستان دارد و بیانگر شکوه، تجمل، ظرافت و زیبایی است. سازه‌هایی با نمای متقارن، ستون‌های تزئین‌شده و سردرهای مجلل شکوه این سبک معماری را به نمایش می‌گذارند.

دکوراسیون داخلی این سبک نیز در هماهنگی کامل با نمای سازه‌های کلاسیک است. دکوراسیونی مجلل و لوکس که گویای تشخص، ثروت و عظمت است. دکوراسیون ویلا کلاسیک از بیرون، سازه را همانند پیکره‌ای باشکوه به نمایش می‌گذارد. البته دکوراسیون داخلی این سازه‌ها نیز گویای تجمل و شکوه است.

دکوراسیون کلاسیک منزل

اصول مهم طراحی در دکوراسیون کلاسیک منزل و ویلا تفاوت زیادی با هم ندارد. مهم‌ترین ویژگی‌های سبک کلاسیک را می‌توانیم در چند مورد نام ببریم:

متقارن بودن اجزا:

تقارن ویژگی مهم طراحی ویلا کلاسیک است. با نگاهی به نمای یک سازه ویلایی کلاسیک، به اهمیت تعادل و تقارن در آن پی می‌برید. همین ویژگی در طراحی اجزای داخلی خانه و ویلا هم دیده می‌شود. همواره در طراحی اجزای داخلی ویلای کلاسیک، تلاش می‌شود تا همه گچ‌بری‌ها، پتینه‌کاری‌‌ها، آینه‌کاری‌های و اجزای دیگر به‌صورت قرینه باشند.

رنگ غالب در دکوراسیون کلاسیک منزل:

رنگ اصلی در دکوراسیون ویلا کلاسیک روشن، و به‌رنگ بژ یا کرم است. در کنار این پایه رنگی روشن، رنگ‌های قهوه‌ای، شکلاتی، زیتونی، قرمز، آبی درباری، سبز زمردی و طلایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ‌هایی که از ویژگی‌های این سبک باشکوه در طراحی داخلی هستند.

مبلمان سبک کلاسیک:

مبلمان این سبک از طراحی داخلی نیز هماهنگ با ویژگی‌های کلی سبک کلاسیک است. مبل‌های استیل یا سلطنتی با روکش‌های ساده مخمل یا روکش‌هایی از پارچه‌های سلطنتی نقش‌دار که در نظر اول، چشم را خیره می‌کنند. بدنه چوبی مبلمان در دکوراسیون کلاسیک منزل نیز پر از کنده‌کاری‌ها و جزئیات فراوان است. مبل‌های منبت‌ و معرق‌کاری‌شده که گویای ثروت و تجمل هستند. میزهای عسلی استیل نیز کامل‌کننده مبلمان کلاسیک هستند.

نوع چیدمان مبلمان در دکوراسیون ویلا کلاسیک به شکل قرینه است. روش قرارگیری مبل سه‌نفره و مبل‌های تک یا دونفره در این سبک دکوراسیون به‌گونه‌ای است که در نهایت تقارن را به فضای پذیرایی خانه شما بیاورد.

کف‌ پوش ویلای کلاسیک:

کف‌پوش‌هایی با رنگ روشن و خنثی از اصول مهم طراحی ویلا کلاسیک به شمار می‌روند. سنگ‌های مرمر از اصلی‌ترین کف‌پوش‌های ویلاهای کلاسیک هستند. البته فرش‌هایی که روی این سنگ‌ها پهن می‌شوند، قالی‌هایی دست‌باف و قیمتی، با نقش‌ها و رنگ‌های اصیل ایرانی است.

تزئینات دیوار و سقف در طراحی داخلی کلاسیک:

از روش‌های مختلفی برای تزئین دیوارها و سقف در طراحی ویلا کلاسیک استفاده می‌شود. گچ‌بری از قدیمی‌ترین روش‌های تزئین سقف، ستون و دیوارهای سازه کلاسیک است. پتینه‌کاری نیز یکی دیگر از روش‌های تزئینی این سبک از مبلمان به شمار می‌رود. البته آینه‌کاری را هم نمی‌توان در کامل ساختن دکوراسیون داخلی کلاسیک نادیده گرفت.

رنگ سقف در طراحی سبک کلاسیک روشن است، اما بر روی آن تزئیناتی از آینه‌کاری یا گچ بری‌های سفید یا رنگی با نقش‌های مختلف دیده می‌شود. شما می‌توانید بیشترین تزئینات گچ‌بری را بر روی ستون‌ها، دوروبر شومینه، روی دیوارها، دورتادور سقف، روی قاب‌های دیواری و دور لوسترها ببینید.

اشیاء تزئینی در دکوراسیون کلاسیک:

دکوراسیون ویلا کلاسیک بدون بهره‌گیری از پارچه‌های مخمل لوکس برای پرده‌ها، ظرف‌های مسی شیک و گران‌قیمت، مجسمه‌هایی از مرمر یا فلزاتی مانند مس و برنز، گیره‌های نقره استکان و شمعدان‌های مسی یا نقره‌ای کامل نمی‌شود. اشیاء میناکاری و قلم‌زنی، تابلو فرش‌هایی با نقش‌های کلاسیک، تابلوهای نقاشی و دیوارکوب‌های فلزی هم از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی کلاسیک هستند. هرچند که گلدان‌های بزرگ و آباژورهای شیشه‌ای با پایه‌های کنده‌کار‌شده را نباید نادیده بگیریم.

هماهنگی رنگ‌ ها در طراحی ویلا کلاسیک:

در کنار رنگ زمینه کرم و بژ، از رنگ‌های بسیار دیگری در دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می‌شود. اما نکته‌ای که همواره باید به آن توجه شود، هماهنگی رنگ‌های به‌کاررفته در اجزای مختلف این سبک است. برای مثال، در صورتی که از پرده‌های قرمز در این سبک استفاده شود، فرش‌ها نیز باید رنگ قرمز را به نمایش بگذارند. همچنین این رنگ باید در مبلمان و اجزای دیگر دکوراسیون دیده شود.

نورپردازی در دکوراسیون کلاسیک:

مهم‌ترین بخش نورپردازی در سبک کلاسیک، لوسترهای بزرگی است که در وسط سازه یا در بخش‌های مختلف آن به‌صورت متقارن آویزان شده‌اند. لوسترهایی بزرگ، با اجزا و ریزه‌کاری‌های زیاد که نمایانگر سبک کلاسیک در طراحی داخلی هستند. لامپ‌هایی با نور سفید و زرد هم کامل‌کننده لوسترهای بزرگ و گران‌قیمت سبک کلاسیک هستند.

دکوراسیون کلاسیک منزل:

دکوراسیون کلاسیک خانه‌ها و ویلاها هرگز قدیمی نمی‌شوند و در هر زمانی همچنان به‌روز هستند. در واقع، انتخاب سبک‌های مختلف در ساخت خانه‌ها و دکوراسیون آنها بستگی به سلیقه و روحیه افراد دارد. اشخاص نوگرا سبک مدرن و مینیمال را به سبک کلاسیک ترجیح می‌دهند. اما افرادی که دوستدار تجمل و شکوه هستند، همواره دکوراسیون کلاسیک منزل را برای خانه‌های خود انتخاب می‌کنند. البته ساخت خانه و ویلا به سبک کلاسیک دارای ایرادی هم هست که هزینه بالای ساخت و اجرای آن است.

سخن پایانی:

خانه یا ویلای اختصاصی مهم‌ترین فضا برای دستیابی به آسایش و آرامش خانواده‌ها است. شرکت‌های طراحی و اجرای دکوراسیون خانه نیز این فضا را برای شما آماده می‌کنند. اگر شما هم از دوستداران تجمل و شکوه در ساخت ویلا و طراحی دکوراسیون داخلی آن هستید، سبک کلاسیک مناسب شما است. البته در طراحی ویلای کلاسیک یک نکته را هم در نظر داشته باشید. طراحی و اجرای این سبک از دکوراسیون نیاز به فضایی متوسط یا بزرگ دارد. طراحی و اجرای دکوراسیون ویلا کلاسیک خود را به کارشناسان ما در شرکت پادشید بسپارید و ویلای کلاسیک خود را تحویل بگیرید.

 

 

برچسب ها : دکوراسیون ویلا,طراحی ویلا کلاسیک,دکوراسیون کلاسیک منزل

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار بازار

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار بازار

    اخبار برگزیده