تور استانبول

تور استانبول

در این مطلب قصد دارم در مورد تور استانبول و شرایط قیمتگذاری تورها صحبت کنم تا متوجه شوید که قیمت تور استانبول چگونه و با ارائۀ کدام خدمات گردشگری ایجاد میشود. همچنین در مورد تور ارزان استانبول که اصطلاحاً با نام تور لحظه آخری استانبول و یا با نام آفر تور استانبول نامیده میشوند نیز توضیحاتی ارائه کنم تا با این تورهای آفری به مقصد شهر استانبول بیشتر آشنا شوید.

اما بجز توضیحات، اگر سوالی داشتید و یا نیاز به راهنمایی بود و یا اگر خواستید برای خرید تور استانبول اقدام کنید، حتما با مشاوران و کارشناسان ما در آژانس مسافرتی سیارک شهزاد پارسی و با شماره های 33 و 26712731 تماس بگیرید و یا به سایت ما سر بزنید و اطلاعات لازم را مطالعه کنید.

قیمت گذاری تورها

در کل تورها از یکسری خدمات گردشگری تشکیل میشوند که هرکدام از این خدمات قیمت خود را دارند و مجموع قیمت آنها بهمراه مقداری سود یا دستمزد گردانندگان تورها، قیمت کلی تورها مانند تور استانبول را تشکیل میدهند. عوامل تشکیل دهندۀ قیمت تورها شامل وسیلۀ سفر، محل اقامت، ترانسفر فرودگاهی، گشتهای شهری، بیمۀ مسافرتی و خدمات تورلیدر میباشد.

وسیلۀ سفر همان چیزی است که شما را از شهر خود به مقصد میرساند و سپس در روز آخر با آن به شهر خود بازمیگردید. در تورهای استانبول معمولاً وسیلۀ سفر هواپیما است. عمده ترین بخش قیمت یک تور، وسیلۀ سفر است. البته وسیلۀ سفر گاهی قطار، کشتی، اتوبوس، میدل باس و یا حتی ون توریستی میباشد.

محل اقامت جایی است که شما در طول مدت سفر در آن اقامت دارید. از هتل، متل، هتل آپارتمان، مهمانسرا، خانه های بوم گردی تا چادر مسافرتی میتواند محل اقامت شما در سفر باشد که بسته به نوع سفر و برنامه ریزی سفر یکی از اینها بعنوان محل اقامت شما در سفر در نظر گرفته میشود.

بجز محل اقامت، یکسری خدمات نیز در این محل ممکن است ارائه شود که جزئی از خدمات تور شما محسوب میشود. خدماتی مانند وعده های غذایی، نظافت در هتل، استفاده از امکانات هتل مانند استخر، سالن ورزشی و سایر امکاناتی که ممکن است در هتل موجود باشد. در تورهای استانبول معمولاً هتل با صبحانه برای مسافران رزرو میشود.

ترانسفر فرودگاهی، یکی دیگر از خدمات گردشگری است که در یک پکیج کامل تور وجود دارد. شما پس از رسیدن به فرودگاه استانبول، با اتوبوس، میدل باس، ون توریستی یا خودروی سواری به هتل میروید. نوع وسیله بسته به تعداد نفراتی است که در تور ثبت نام کرده اند. در روز آخر نیز با خدمات ترانسفر است که از هتل به فرودگاه میروید و به شهر خود بازمیگردید.

نوع دیگری از خدمات ترانسفر، در تورهای ترکیبی است که شما از شهری به شهر دیگر میروید. مثلاً در تور بانکوک پاتایا از بانکوک، بصورت زمینی به پاتایا میروید، یا در تور بانکوک پوکت، بصورت هوایی و با پرواز داخلی فاصلۀ بین بانکوک و پوکت را طی میکنید.

2

اما خدمات گردشگری بعدی که در تورها وجود دارد، گشت شهری است. شما در گشت شهری به یکسری مکانهای دیدنی یا مراکز خرید میروید و از آنها بازدید میکنید. راهنمای تور نیز همراه شما است و طول این گشت توضیحات لازم را ارائه میکند و هماهنگیهای لازم را انجام میدهد. در گشت ممکن است میان وعده یا یک وعدۀ غذایی هم بصورت رایگان به شما ارائه شود. یکی از آفرهایی که ممکن است ارائه شود، تعداد گشت شهری در یک تور است. بعضی از تورها یک گشت شهری و بعضی دیگر، حتی به تعداد شبهای اقامت گشت شهری رایگان در اختیار شما میگذارند.

بیمۀ مسافرتی نیز خدمت دیگری است که در یک تور خارجی حتماً باید ارائه شود و قیمت آن روی تور محاسبه میشود. شما در مقصد ممکن است دچار حادثه شوید و یا بیمار شوید که به خدمات پزشکی نیاز داشته باشید. باتوجه به گران بودن خدمات پزشکی و اینکه شما در کشور دیگر بیمه معتبر ندارید، لازم است حتماً در سفر خارجی و برای اطمینان خاطر و جلوگیری از بروز هزینه های زیاد، بیمۀ مسافرتی داشته باشید.

خدمات راهنمای سفر یا تورلیدر نیز خدماتی است که در بستۀ سفر یا پکیج تور قرار دارد و شما به محض رسیدن به مقصد، ابتدا از تورلیدر ترانسفر خود را دریافت می کنید و سپس برای پذیرش هتل و گشت های شهری، کارهای لازم را انجام می دهد. ضمن اینکه اگر مشکلی داشته باشید و یا اتفاقی رخ دهد او کمکهای لازم را ارائه خواهد کرد.

ویزا جزء دیگری از خدمات گردشگری است در تورهای خارجی ارائه میشود و قیمت آن روی قیمت تور محاسبه شده است. اما در تورهای ترکیه و برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر نیست. بنابراین این خدمت در تورها به مقصد ترکیه وجود ندارد.

تور لحظه آخری استانبول

درمورد آفر تور استانبول و یا تور لحظه آخری استانبول لازم است بدانیدکه تورهای آفری تورهایی هستندکه با تخفیف و با قیمتی کمتر از قیمت اصلی آن فروخته می شوند. این تورها در دو حالت ممکن است ایجاد شوند یا در دو حالت است که شامل تخفیف می شوند که توضیح خواهم داد.

حالت اول زمانی است که پروازهای یک تور شامل تخفیف میشود. گردانندگان تورها از مدتها قبل صندلیهای پرواز را برای مقاصد پر تردد گردشگری مانند استانبول رزرو میکنند و پول آنرا به ایرلاین میپردازند یا در اصطلاح پرواز را چارتر میکنند. آنها با استفاده از این پروازها و سایر خدمات گردشگری یک برنامۀ سفر ترتیب داده و یک پکیج کامل تور آماده میکنند و اقدام به فروش آن میکنند.

اما بانزدیک شدن به تاریخ هر پرواز درصورتیکه هنوز تمام ظرفیت آن پر نشده باشد، با اعمال تخفیف روی تور سعی میکنند مابقی ظرفیت خالی آنرا نیز پر کنند. در این حالت است که شما تبلیغات تور لحظه آخری استانبول را مشاهده میکنید.

تور ارزان استانبول

اما حالت دوم زمانی است که هتلهای یک تور شامل تخفیف میشوند. آژانسهای مسافرتی برای مقاصد محبوب گردشگری اقدام به رزرو تعدادی هتل میکنند و آنها را از قبل برای اقامت مسافران آماده میکنند. آنها با هتلها قرارداد بسته و متعهد میشوند که در یک بازۀ زمانی معین، تعداد مشخصی از اتاقهای هتل را پر کنند.

اما اگر حس کنند تا انتهای بازۀ تعیین شده نخواهند توانست به تمام تعهد خود عمل کنند، با اعمال تخیف روی تور سعی میکنند مسافران بیشتری را ترغیب به خرید تور کنند تا از ضرر و زیان جلوگیری کنند یا حداقل بخشی از آنرا پوشش دهند. در کل در این دو حالت است که شما تبلیغات آفر تور استانبول را مشاهده میکنید و میتوانید تورتان را ارزانتر از قیمت اصلی آن خریداری کرده و سفر کنید.

اما بجز این دوحالت، در تورهای خارجی یک شرط نیز برای ایجاد تورهای آفری وجود دارد و آن عدم نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر است. همانطور که میدانید، شما برای سفر به کشور ترکیه نیاز به اخذ ویزا قبل از سفر ندارید و تنها با درج مهر ورود در گذرنامه میتوانید وارد خاک این کشور شوید.

بنابراین هرزمان یکی از دو شرط بالا برقرار باشد، امکان ایجاد تورهای آفری در مسیر استانبول وجود دارد. حتی در تور نوروزی استانبول در صورتیکه هنوز تمام ظرفیت پر نشده باشد و یا هتل به تعداد تعیین شده در قرارداد نرسیده باشد، امکان ایجاد این تورها با قیمت کمتر وجود دارد. حتی ممکن است پروازهای چارتری خارج از تور و به صورت پرواز تک فروخته شوند.

3

 

محتوای این مطلب تبلیغاتی است و توسط سفارش‌دهنده، تهیه و تنظیم شده است

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار بازار

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار بازار

    اخبار برگزیده