به گزارش باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، با ایجاد تغییراتی کوچک در برنامه غذایی روزانه و اضافه‌کردن بعضی میوه‌ها و سبزی‌ها می‌توانیم به داشتن یک پوست صاف و براق امیدوار باشیم. مجله سلامت دکتر هارولد به تازگی فهرستی از بهترین میوه‌ها و سبزی‌ها برای داشتن پوستی سالم و زیبا منتشر کرده است. نکته جالب توجه درباره این فهرست آن است که در آن، میوه‌ها و سبزی‌هایی پیشنهاد شده‌اند که در فصل سرما به راحتی در دسترس همه ما قرار دارند. در این مطلب با 7 میوه ای که می توانند در سلامت پوست ما نقش معجزه گر را داشته باشند آشنا می شویم.                                                                                     

آناناس و آب آن برای تصفیه خون و افزایش کارایی سیستم ایمنی بدن، اهمیت زیادی دارد. این میوه سرشار از ویتامین C است که بدن ما را در برابر انواع بیماری‌های مقاوم می‌کند. همچنین آناناس منبع غنی از آنتی‌اکسیدان است و به همین دلیل به دفع سموم بدن سرعت می‌دهد. همین خواص کافیست تا آناناس را در فهرست مواد‌غذایی لازم برای داشتن پوستی سالم قرار بدهیم.

صرف نظر از ویژگی مهم گوجه فرنگی که همان آنتی اکسیدان است، این سبزی دارای حجم قابل توجهی آهن و ویتامین A است که فاکتورهای خوبی برای مبارزه با انواع بیماری‌ها حتی سرطان به حساب می‌آیند. گوجه فرنگی به‌عنوان یک آنتی‌اکسیدان می‌تواند کمک زیادی به حفظ شادابی و جوان ماندن پوست بدن بکند. علاوه بر این‌ها، فراموش نکنید که گوجه فرنگی‌ یکی از اجزای ثابت رژیم‌های غذایی برای کاهش وزن است و می‌تواند علاوه بر داشتن پوستی خوب، شما را برای داشتن اندامی متناسب کمک کند.

خیار میوه‌ای است با خاصیت خنک کنندگی قوی که البته تاثیر زیادی بر کاهش وزن هم دارد. در رژیم‌های مراقب پوستی از خیار بیشتر به‌عنوان سفت‌کننده پوست استفاده می‌شود. خیار در واقع یک عامل طبیعی برای خنک و روشن کردن رنگ پوست است. این در حالی است که اغلب ما شنیده‌ایم یا احتمالا بارها از خیار به‌عنوان ماسک صورت استفاده کرده‌ایم. ماسک خیار که در واقع پوست خیار است، می‌تواند تاثیر خوبی در از بین بردن جوش‌های صورت داشته باشد.

اصولا انگور به‌عنوان میوه‌ای برای تصفیه خون شناخته می‌شود. همین ویژگی کافیست تا داشتن پوستی سالم و شاداب را تضمین کند. املاح موجود در انگور باعث می‌شود تا خون از سموم مختلف تصفیه شود. این املاح از طرف دیگر از خشک و تیره شدن پوست جلوگیری می‌کنند. نکته جالب توجه درباره انگور این است که آب این میوه می‌تواند برای از بین بردن چین و چروک‌های اطراف چشم مفید باشد. به این ترتیب کافیست هر روز کمی آب انگور اطراف چشم‌تان بمالید تا بعد از مدتی تاثیر آن را ببینید. به دلیل تمام این ویژگی‌هاست که بعضی پزشکان معتقدند خوردن انگور مانند تغذیه از منبع جوانی است.

پرتقال منبع غنی از ویتامین C است که برای افزایش سطح ایمنی بدن و مبارزه با بیماری‌ها لازم است. محتوای ویتامین C موجود در پرتقال بدن را از انواع سموم و ناخالصی‌ها تصفیه می‌کند و به این ترتیب پوست سالم و شاداب‌تر به‌نظر می‌رسد. اما این اتفاق تنها برای لایه بیرونی پوست نمی‌افتد. این فرآیند تصفیه، سلامت تمام لایه‌های پوست بدن را تضمین می‌کند. پرتقال از طرفی به درمان مشکلاتی مانند خشکی پوست هم کمک می‌کند.

تقریبا همه هویج را با ویژگی  داشتن حجم بالایی از ویتامین A می‌شناسد. این حجم از ویتامین A می‌تواند کمک زیادی به بهبود بینایی کند. بد نیست بدانید نوشیدن آب هویج قبل از صبحانه، روش خوبی برای افزایش ایمنی بدن است. این کار در روش‌های مراقب پوستی برای جلوگیری از چروک شدن پوست انجام می‌شود. در واقع، هویج حجم قابل توجهی از موادی که به مواد ضد‌پیری معروف هستند را در خود دارد. از طرفی هویج دارای ویتامین‌ها و املاحی است که برای مبارزه با سرطان مفید هستند.

لیمو یکی از اجزای اصلی سبد میوه اغلب ما در فصل سرما است. بد نیست بدانید این میوه زمستانی علاوه بر خاصیت ضد‌سرماخوردگی و افزایش ایمنی بدن، ویژگی‌های خوبی برای زیبایی پوست و مو دارد. مصرف لیمو باعث تنظیم فشار و گردش خون منظم می‌شود. درست به همین دلیل است که مصرف این میوه روند خون‌رسانی به مناطق مختلف پوست و موی سر را تنظیم کرده تا به این ترتیب خون کافی به پوست و مو برسد. با این اوصاف است که لیمو، می‌تواند کمک بزرگی داشتن پوستی صاف و سالم باشد.