به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز با بیش از 32 هزار واحد افت به عدد یک میلیون و 341 هزار واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با بیش از 3 هزار واحد ریزش به عدد 385 هزار واحدی رسید و بازار را همچنان به سمت افزایش عرضه ها سوق داد.

ریزش بورس با این سرعت، در حالی رخ داده است که شاخص کل در حوالی یک حمایت مهم بود و این مساله با وجود این که شاخص های خودرو و انبوه سازی نیز در نقاط حمایتی مطلوبی بودند می توانست وقفه ای در ریزش ایجاد کند.

با این وجود در معاملات صبح امروز شاهد خروج نقدینگی قابل توجهی توسط سهامداران حقیقی بودیم.

پیش تر نیز در گزارش ها اعلام شده بود که با نزدیک شدن به انتخابات آمریکا نقد کردن سرمایه در بازارهای کشور سرعت خواهد گرفت و امروز نیز علاوه بر ریزش بورس، شاهد افت قابل توجه قیمت دلار در صرافی ملی نیز بودیم.

این خروج سرمایه ها به این دلیل رخ می دهد که سرمایه گذاران سعی می کنند که سرمایه های خود را نقد کنند تا نتیجه انتخابات آمریکا و سیاست های آن در قبال ایران مشخص شود.

در این میان نکته قابل توجهی که رخ می دهد این است که افزایش تمایل سرمایه گذاران به نقد کردن سرمایه موجب می شود که ارزش ریال افزایش پیدا کند.

با این وجود مساله مهم این است که خروج سرمایه ها به صورت جدی در حال رخ دادن است و تا تکلیف انتخابات آمریکا مشخص نشود نمی توان به ثبات بازار امیدوار بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: