به گزارش برنا؛ داده ها نشان داد که ۹۰ درصد از بیماران تحت درمان سرطان که واکسن دو دوزه فایزر-بایون تک را دریافت کرده بودند ، دو هفته پس از تزریق دوز دوم این واکسن از آنتی بادی های علیه ویروس کرونا برخوردار بودند. محققان گفتند اگرچه سطح آنتی بادی های - سلول های تولید شده توسط سیستم ایمنی بدن برای مقابله با ویروس ها - بیماران سرطانی حدود ۷۰ درصد کمتر از افراد فاقد سرطان بود، اما هنوز سطح این آنتی بادی ها برای محافظت از فرد در برابر عفونت به اندازه کافی بالا هست.

دکتر سالامون ستمیر استاد سرطان شناسی که در نوشتن این مطالعه همکاری داشت ، گفت: بیماران سرطانی باید واکسینه شوند.پس از واکسیناسیون ، «سطح آنتی بادی بیماران سرطانی بسیار بالاتر از آستانه پایین است.»

بر اساس مطالعات قبلی، واکسن های دو دوزه فایزر و مدرنا، با تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس کرونا بیش از ۹۰درصد در پیشگیری از ابتلا به وضعیت شدید این بیماری موثر هستند.

تحقیقات نشان می دهد که حداکثر ۳ میلیون بزرگسال در آمریکا از جمله بیماران سرطانی ، داروهایی را سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن را دریافت می کنند و اعتقاد بر این است که این داروها اثر واکسن کووید-۱۹ را کاهش می دهند.

مشروح این مطالعه در مجله  JAMA Oncology منتشر شده است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: