به گزارش سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ محمد حاجی حسنی مدیر برنامه و تهیه کننده گروه نمایشی صمد وممد  در گفتگو با خبرنگاران گفت: نویسندگی این نمایش کمدی به عهده محسن خدابنده بوده و کارگردانی این اثر مانند بسیاری از کارهای گروه برعهده بابک نهرین می باشد و بابک نهرین، علیرضا رنجی پور، بهمن تقی‌پور، رضا باقری، فاطمه اسمعیلی، فریبا اسکندری، سولماز هاشمی و نوروز سلیمانی و ... در آن ایفای نقش می‌کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ نفر عوامل در این نمایش همکاری می‌کنند، اظهار داشت: در نمایش نهنگ قنبر نیز مانند نمایش «کچل اوغلان» حرکات نمایشی اجرا می‌شود که طراح آن را پدرام ناظر بر عهده دارد.

تهیه کننده  نمایش نهنگ قنبر یادآوری کرد: در این نمایش محمدرضا فلاحیان به عنوان طراح لباس، کوروش صفایی فر طراح و ساخت دکور، بهزاد زرینه بافی ساخت موسیقی و علیرضا شهرکی نژاد به عنوان دستیار کارگردان ایفای نقش می‌کنند.

 این نمایش در فضای کمدی اتفاق می‌افتد و در آن سعی شده جامعه کوچک شده ایران به نمایش دربیاید و بازیگران در نقش بسیاری از قشر‌های جامعه از جمله جوان، بی خیال، روشنفکر، مرفه و آسیب پذیر جامعه نقش ایفا می‌کنند.

وی گفت: در نمایش یاد شده مسایل روز جامعه و مشکلات افراد آسیب پذیر جامعه از طریق بروز برخی اتفاق‌ها نشان داده می‌شود.

حاجی حسنی با اشاره به استقبال خوب علاقه‌مندان به هنر‌های نمایشی افزود: تاکنون ۴۸ سانس از این نمایش در تبریز اجرا شده و پیش بینی می‌شود در تهران نیز استقبال خوبی از این نمایش توسط ترک زبانان مقیم پایتخت بعمل آید.

همچنین علاقه مندان به نمایش کمدی و ترک زبانان عزیز می توانند بلیط های این برنامه را از سایت ایران کنسرت و یا شماره 09377424062 خریداری نمایند.