به گزارش برگزاری برنا از تهران ؛ فرماندار قرچک در این جلسه اظهار داشت: نیازمندی‌های شهرستان در حوزه راه و شهرسازی از جمله ساخت راه‌های اساسی، سایت اداری، زمین‌های موات از جمله مطالبات اساسی است به همین منظور بیشترین جلسات هماهنگی در شهرستان و استان برای حل مشکلات حوزه زیرساختی صرف شده است.

وی گفت: وزیر محترم راه و شهرسازی طی بازدید از پروژه های تقاطع های غیرهمسطح قرچک و دیگر مشکلات حوزه راه قول مساعد دادند توجه بیشتری به این منطقه شود که خوشبختانه اقداماتی در حال انجام است و ما خواستار تسریع در انجام آنها هستیم.

وی ادامه داد: گرچه ادارات راه و شهرسازی بصورت منطقه ای فعالیت دارند اما در شهرستان قرچک آمادگی داریم تا اداره مستقل داشته باشیم.

خطیبی در خصوص مشکلات زمین‌های موات گفت: طی ابلاغیه ای در سال ۹۶ موات بودن چهار پلاک شهرستان اعلام شد که نگرانی‌هایی برای مردم منطقه و مسئولان بوجود آورده که این موضوع نیز با دستور استاندار محترم پیگیری های متعددی داشته و امید است یکی از نتایج مهم این جلسه حل مشکل در مدت زمان کم است چرا که مردم نسبت به این موضوع دغدغه‌مند هستند.

فرماندار قرچک بیان داشت: باید طی تصمیم‌گیری های نهایی بین فرمانداری، راه و شهرسازی و شهرداری این مسئله هرچه زودتر تعیین تکلیف شود تا تصمیماتی که بصورت استانی گرفته شده به منصه ظهور و بروز رسیده و مردم از بلاتکلیفی خارج شوند و ما می‌خواهیم هر تصمیمی در نهایت گرفته می‌شود به نفع مردم باشد.

وی افزود: مشکل دیگر نبود سایت اداری در شهرستان است بطوریکه ۹۵ درصد ادارات قرچک استیجاری است و برخورداری از سایت اداری به جد احساس می‌شود.

خطیبی گفت: زمین‌هایی در پس مجموعه ورزشی ملااقایی برای ساخت سایت اداری درنظر گرفته شده و مکاتبات مخالف صورت گرفته، گرچه شرایط اعتباری کشور قابل درک است اما ما مسئولان موظف هستیم تا حصول نتیجه موضوعات را پیگیری کنیم.

فرماندار ادامه داد: همچنین یک جاده آنتنی برای شهرستان نیاز است که عایدات آن علاوه بر رونق شهرک صنعتی، بتواند شهرستان را از حیث مختلف اباد کند.

مدیرکل راه و شهرسازی نیز درخصوص رفع مشکل زمین‌های موات قول مساعد داد نهایت همکاری را داشته باشد.

محبت خواه همچنین احداث سایت اداری را نیاز منطقه برشمرد و از پیگیریهای لازم برای تحقق اینوانر استقبال کرد.

وی افزود: برای احداث جاده آنتنی علاوه بر اداره کل راه و شهرسازی، باید توانایی ها و ظرفیت های شهرستان هم پای کار بیاید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: