به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سازه نا ایمن محوطه بوستان دانشجو که با مصالح کانکس در سال 1382احداث شده بود؛ به دلیل رفع خطرات ناشی از نقص ایمنی و شکایت های متعدد شهروندان به دستور مقام قضایی و با حضور ناظرین قضایی و مدیران شهرداری ناحیه یک منطقه11 برچیده شد.

علی اصغرطاهری شهردار ناحیه یک منطقه11 با تاکید بر موضوع اهمیت حفظ ایمنی اماکن و سازه های سطح شهر که کاربری های اجتماعی و عمومی دارند؛ گفت: سازه مذکور در سال 1382 بر اساس تفاهم نامه امام جماعت مسجد ولیعصر(عج) و شهرداری ناحیه یک با مصالح کانکس به منظور کاربری موقت اقامه نماز تا زمان ساخت مسجد در این محدوده احداث شد.

طاهری افزود: در حال حاضر با ساخت مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت ولی عصر(عج) در مجاورت تئاتر شهر و امکان اقامه نماز در آن ، سازه موقت بوستان دانشجو عملا کار آیی خود را از دست داده و به محل توزیع و طبخ غذای بیرون بر و دریافت هزینه از گروه های مردمی برای کاربری سالن نشست های فرهنگی تبدیل شده بود که  این موضوع ناقص تفاهم اولیه بوده و با عدم رعایت ایمنی و بهداشت توسط ذی نفعان اداره می شد.

او همچنین بیان کرد: پس از پایان ساخت مسجد حضرت ولیعصر(عج)، تذکرات و هشدار های متعددی برای جمع آوری سازه و رعایت موارد ایمنی ابلاغ شد که متاسفانه توجهی به این موضوع نشد.

شهردار ناحیه یک منطقه 11  یاد آور شد: به منظور رفع خطرات ایمنی سازه، رسیدگی به شکایت های متعدد بهداشتی و شهروندان مبنی بر تجمع حیوانات موذی در محدوده و ایجاد آزار برای شهروندان، پس از پیگیری های متعدد  به دستور مقام قضایی با حضور نمایندگان قانونی، شهروندان و مدیران شهری، سازه مذکور در بوستان دانشجو برچیده شد.

طاهری در انتها گفت: تفاهم نامه اولیه ایجاد کانکس برای اقامه نماز تا زمان اتمام ساخت مسجد ولیعصر(عج) بوده است که هم اکنون شهروندان برای اقامه نماز می توانند به محل مسجد در ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر درخیابان ولی عصر (عج) مراجعه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: