به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ نشست گفتگویی درباره پایان قرن آمریکایی بر مبنای کتاب «گزینه ما» با حضور دکتر الهام کدخدایی، عضو هیأت علمی دانشگاه مطالعات جهان و حمیدرضا غلامزاده، دانشجوی دکتری مطالعات آمریکا به صورت زنده از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود.

‎جورج پکر در کتاب «گزینه ما: ریچارد هالبروک و پایان قرن آمریکایی» به بهانه زندگی نامه و کارنامه عملکرد هالبروک به عنوان یک دیپلمات آمریکایی، به بررسی سیاست خارجی آمریکا و کمرنگ شدن قدرت آن به ویژه در دهه اول قرن بیست و یکم پرداخته است.

‎ریچارد هالبروک از دیپلمات‌های شناخته شده آمریکایی بود که نقش بسیار موثر و مهمی در قرارداد دیتون و مداخله آمریکا در جنگ بوسنی و حوزه بالکان و پایان این جنگ داشت. او در سالهای پایانی عمر خود دستیار هیلاری کلینتون در وزارت امور خارجه آمریکا بود.

‎پکر معتقد است ابهت آمریکا از زمان پایان جنگ سرد رو به زوال گذاشته و در این کتاب به انتقاد از سیاست خارجی 50 سال اخیر واشنگتن می‌پردازد. به اعتقاد او در این دوران افراد ناکارآمد در این پستها منصوب شده‌اند و از سوی دیگر می‌نویسد «شاید ما [آمریکا] سیاست مردمان دیگر را اصلا جدی نمی‌گیریم!»

‎این نشست روز یکشنبه 22 تیرماه  ساعت ۱۱ صبح از طریق صفحه مجازی کتابخانه‌های عمومی تهران به آدرس (instagram.com/tehranplir)، آپارات (aparat.com/tehranpl/live) و پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور (www.iranpl.ir) به صورت زنده پخش خواهد شد

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: