به گزارش خبرگزاری برنا تهران، شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران: در انتخابات ۱۴۰۰، برای نخستین بار چهار انتخابات همزمان برگزار خواهد شد که برای آن این استان نیاز به ۲۸ هزار صندوق دارد.

 وی افزود، در سال ۱۴۰۰ در استان تهران برای اولین بار چهار انتخابات همزمان، ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین میان‌دوره‌ای خبرگان را هم داریم و در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی را نیز خواهیم داشت.

حسن بیگی در ادامه اظهار داشت، در انتخابات های گذشته همیشه در میان ۳۱ استان در انتخابات گذشته رتبه بیست و هفتم  را کسب کرده بود و این در حالی است که  در این دوره  از رتبه بیست و هفتم  در همه شاخص ها  طبق اعلام وزارت کشور به چهارم کشوری ارتقا پیدا کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در پایان گفت، حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس درصد مشارکت۲۴.۵۷، حوزه انتخابیه پاکدشت ۵۴.۱۶، حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک۳۸.۶، حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد ۴۹.۲۴، حوزه انتخابیه رباط‌کریم و بهارستان۳۲.۳ و در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه ۳۵.۸۹ درصد بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: