به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ لطف الله ستاره رئیس اتاق اصناف شهرستان ری، با اشاره به لزوم رعایت حقوق مصرف کننده توسط واحدهای تولیدی و صنفی اظهار داشت: بازرسان اتاق اصناف شهرستان ری در یک ماهه اخیر به بیش از 5 هزار 600 واحد صنفی مراجعه و عملکرد واحد ها را مورد بررسی قرار دادند که در این راستا 68 پرونده تخلف برای واحد‌های متخلف صادره شده است.

وی افزود: در جریان این بازرسی ها بیش از 2500 واحد صنفی فاقد مجوز شناسایی و ساماندهی و 6 واحد صنفی به علت تخلفات سنگین از جمله گران فروشی، کم فروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه و غیره پلمب شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری در ادامه گفت: در راستای حفظ حقوق مصرف کنندگان بازرسان اتاق اصناف موفق به کشف 3 انبار با موجودی مواد غذایی غیرمجاز به میزان قابل توجهی اعم از ادویه جات، روغن فاقد هویت و انبار سبزی پاک کنی شدند.

وی تصریح کرد: در بازدید از این انبارها بیش از 600 کیلوگرم ادویه و میزان قابل توجهی سبزی غیربهداشتی و غیراستاندرد کشف شد که تولید کننده در شرایط بسیار ناسالم اقدام به فعالیت کرده بود، لذا پس از پلمب انبارها موجودی برای آزمایش و امحا تحویل مراجع قانونی شد.

ستاره خاطرنشان کرد: بازرسین اتاق اصناف موفق به کشف انباری یا ظرفیت حدودی هزار کیسه 40 کیلویی شدند که صاحب کالا اقدام به فروش آرد دولتی یارانه ای با قیمت آزاد می کرد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ری در ادامه تاکید کرد: در این بازرسی یک دستگاه کامیون نیز به علت حمل بار قاچاق و غیرمجاز توقیف و به محل دادسرای عمومی منتقل شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: