به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ علی کلهر با تأکید بر توانمندسازی روستائیان در بخش کهریزک اظهار داشت: با رویکرد اشتغال پایدار و به ‌منظور توسعه کمّی و کیفی تولیدات و ارائه خدمات براساس مزیّت‌ها و ظرفیت‌های روستایی تلاش داریم تا طرح توانمند‌سازی به صورت متمرکز در روستاها اجرایی شود.

وی با بیان اینکه توسعه همه‌جانبه شهرها متضمن توسعه روستایی است تصریح کرد: توسعه‌نیافتگی روستاها اثر وضعی بر توسعه شهرها دارند؛ بنابراین نیاز است نگاه‌ها و رویکردها در این مقوله تغییر پیدا کند.

رئیس شورای بخش کهریزک افزود: حدود ۴۰ درصد جمعیت بخش کهریزک در روستاها ساکن هستند بنابراین تثبیت جمعیت در روستاها یکی از مسائل مهّم و حیاتی در بخش کهریزک محسوب می‌شود که این امر تنها با اشتغال‌زایی محقق می‌شود.

کلهر سپس با تأکید بر رفع تبعیض‌ها در توزیع امکانات در بین روستاها و شهرها بیان کرد: خوشبختانه طی سال‌های گذشته با نگاه ویژه دولت به موضوع ماندگاری در روستاها و پیگیری راهبرد مهاجرت معکوس شاهد اقدامات توسعه‌ای و زیربنایی خوبی در روستاها هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اولویت احیای روستاها و توانمندسازی جمعیت روستایی در برنامه ششم توسعه، باید از اعتبارات اختصاص‌یافته به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به نحو مطلوبی برای توسعه روستاها استفاده شود.

رئیس شورای بخش کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: در جهت مهاجرت معکوس روستائیان باید زمینه‌ رونق کسب و کار و زندگی را در روستا فراهم و برای این امر برنامه‌ریزی شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: