به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ حسین توکلی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام محرم گفت: امیدواریم از پیام رسانان واقعی محرم باشیم و ایثار و شهادت و غیرت را در کنار شما اصحاب رسانه به دنیا مخابره کنیم.

او ایجاد وحدت در درون کشور را از اولویت‌های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: متاسفانه نسبت به چهار دهه گذشته بیشترین تحریم گریبانگیر دولت تدبیر و امید بوده است و شدیدترین آسیب‌ها از لحاظ اقتصادی به کشور وارد شده است اما خداروشکر توسعه در روستاها و شهرها بسیار چشمگیر بوده است.

توکلی با اشاره به اینکه تکریم ارباب رجوع یکی از برنامه های دولت است ادامه داد: امروز بالاترین مطالبه مردمی ایجاد عدالت و مبارزه با فساد است و بایستی در این زمینه بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار قرار دهیم و دولت تا لحظه آخرخادم واقعی مردم است و در شهرستان ری تمامی ادارات وظایفشان ارائه خدمات مطلوب مردم است.

فرماندار ویژه شهرستان ری حفظ سلامت مردم را از مهم‌ترین خدمات دولت بیان کرد و گفت: دولت با تخصیص اعتبارات ویژه نگاه خاصی به حوزه سلامت و درمان داشته است و در شهرستان ری بالغ بر ۸۶۰ میلیارد ریال برای تجهیزات بیمارستان های هفتم تیر و فیروزابادی تخصیص داده شد و مقدمات دانشکده دندانپزشکی شهرستان ری شروع شده است.

توکلی نگاه دولت را توسعه روستایی و ایجاد درآمد پایدار دانست و گفت: توزیع عوارض و ارزش افزوده در روستاها موجب تغییر در سیمای روستاها شده است و شاهد تغییرات متفاوت در ساختار روستاها هستیم و از سال ۹۲ تا به الان ۱۶۰۰ میلیارد تومان براساس سرانه جمعیت بین روستاهای شهرستان ری توزیع شده است.

فرماندار ویژه شهرستان ری تعامل بین دولت و مجلس را مطلوب عنوان کرد و افزود: تقویت حوزه بانوان و حضور بسیاری از آنان در جایگاههای خاص مدیریتی از اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم بوده است که این امر موجب ایجاد نشاط و شادابی و همچنین افزایش امید بین مردم شده است.

توکلی احیا و حفظ محیط زیست را از دیگر مطالبات مردم دانست و گفت: انشالله آنهایی که بصورت واقعی دنبال پیگیری مشکلات مردمی هستند بصورت یکپارچه قدم های مطلوبی در حل این مشکل بردارند و شهرستان ری با حجم قایل توجهی از سرازیر شدن زباله از سمت تهران به مرکز آرادکوه و حاشیه روستاها دیگر توان مشکلات زیست محیطی را ندارد و اولویتمان با موضوع جابجایی مرکز بازیافت است و بایستی همچنین باید مشاغلی که آلایندگی تولید می‌کنند اصول به روز و تکنولوژی رعایت بشود.

فرماندار شهرری تحقق کارهای مردمی در شهرستان را خوب عنوان کرد و گفت: اگر در شهر یا روستایی خدمات خوبی به مردم داده می شود به خاطر انتخاب درست و صحیح مدیران با کفایت است و امروز در شهرری با کمک خیرین و دید متفاوت دولت به امر آموزش و پرورش شاهد افزایش سرانه آموزشی بوده ایم که انشالله در هفته دولت آتی هم چند پروژه به امر آموزش تخصیص داده شده است.

 

خبرنگار: مهدی محمدی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: