به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ پرپنچی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان تهران در گفتگو با مدیران مدارس که به صورت لایو در سامانه شاد برگزار شد، گفت: علی رغم اینکه شروع سال تحصیلی با شرایط خاص و بحرانی بود اما همه مدیران، معاونین و معلمین همت کردند تا در عرصه فعالیت های شان به دانش آموزان نیازمند کمک کنند.

وی با قدردانی از آموزش و پرورش ،افزود: همکاری کمیته امداد و آموزش و پرورش منجر به ایجاد شبکه کمک رسانی خوبی به دانش آموزان نیازمند شده است. ما حدود هزار دانش آموز محروم را شناسایی کرده ایم. بطور کلی تعداد ۱۵۷۰۰دانش آموز نیازمند تحت پوشش کمیته امداد داریم که از امکانات امداد استفاده می کنند و در شرایط فعلی حدود پنجاه هزار خانوار شناسایی شدند که از شیوع کرونا به شدت لطمه دیده اند.

پرپنچی بیان کرد: این دانش آموزان روزانه به کمیته امداد مراجعه دارند و امسال با کمک مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت حساب مهرورزان ولایت را تشکیل داده ایم و مبالغ واریزی جمع آوری شده و برای دانش اموزان استفاده می شود و از آنجاییکه حتی در مدارس برخوردار هم دانش آموز نیازمند داریم از این رو به کمک و همت توانمند فرهنگیان نیاز داریم.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران  با بیان اینکه  کار مردم به دست مردم انجام می شود، افزود:  این هم افزایی دو مجموعه کمک می کند نتایج خوبی به ثمر بنشیند تا دفتر و قلم و کیف تامین شود اما اساسی ترین نیاز دانش آموزان نیازمند ما در این برحه، گوشی همراه است و باید سعی کنیم این نیاز تامین شود.

وی  گفت: در این شرایط به همت معلمان عزیزمان نظام آموزشی ما دچار آسیب نشده است و امیدوارم به کمک هم ، مانند سالهای گذشته امسال هم مدارس، کانونی برای تقویت شور کمک به خانواده های نیازمند باشد و امیدوارم این حرکت در راستای کم کردن سطح فقر در جامعه باشد.

پرپنچی در انتها معلمان را مهمترین یاوران کمیته امداد دانست و افزود: هم اکنون حدود ۸۰ هزار حامی طرح اکرام با این نهاد همکاری دارند که بیش از  ۱۴درصد این نیکوکاران از قشر فرهنگی و معلمان هستند. معلمان ما همیشه جزو خیرین بودند و بار کمک به نیازمندان را برعهده گرفته اند و پرچم دار بوده اند.

عبدالرضا فولادوند،مدیرکل آموزش و پرورش تهران با تقدیر از زحمات مدیران مدارس شهر تهران برای بازگشایی مدارس در شرایط بحرانی کرونا گفت: این روزها آیین شور عاطفه ها در مدارس درحال برگزاری است تا هدف مهمی که برای برطرف کردن نیاز دانش آموزان مان داریم، با همکاری کمیته امداد استان تهران رقم بخورد.

وی افزود: ما هرسال برای دانش آموزان نیازمندمان  در ابتدای سال، جشن عاطفه ها را داشتیم و امسال به دلیل ایام سوگواری حسینی با نام شور عاطفه ها این آیین در حال برگزاری است.

فولادوند ادامه داد: مدیران محترم مدارس از دو طریق می توانند در راستای برآوردن نیاز های دانش آموزان اقدام کنند. اول در مدرسه و براساس تشخیص مدیریت مدرسه نوع نیاز دانش آموزشان برآورد شده و در آن راستا اقدام کنند، دوم، کمک های جمع آوری شده را به صندوق مهرورزان ریخته تا در راستای رفع نیاز دانش آموزان بصورت متمرکز استفاده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران  با بیان اینکه در شهر تهران بیشترین کمک ها همیشه جمع آوری می شود، گفت: امیدوارم امسال هم همین بشود و در این حوزه همکاران حوزه معاونت پرورشی و همکاران پرتلاش سازمان دانش آموزی شما را همراهی می کنند تا به تناسب نیازها فعالیتها را سامان دهیم.

وی بیان کرد: امسال که آموزش در بحران آغاز شده است تلاش مدیران مدارس را نیاز داریم تا کمک های مردمی خوبی جمع آوری شود. همکاری کمیته امداد و آموزش و پرورش مثل همیشه نتیجه بخش خواهد بود. امسال هدف و بنا را از جمع آوری این کمک ها، بهبود کیفیت آموزش دانش آموزان نیازمند گذاشته ایم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: