به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" در گفت و گو یی اظهار کرد : شانزدهم تیرماه امسال مرد جوانی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس و از به سرقت رفتن کارت عابربانکش و برداشت یک میلیون تومان وجه از آن در محدوده بزرگراه کردستان توسط راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی پژو 405 که مدعی بودند مامور هستند ، اعلام شکایت کرد.

وی بیان داشت: پرونده با موضوع سرقت و جعل عناوین دولتی در کلانتری 125 یوسف آباد تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار کارآگاهان اداره پنجم مبارزه با سرقت به عنف قرار گرفت.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی با حضور در اداره پنجم به کارآگاهان گفت: ساعت 12 ظهر روز سرقت به صورت پیاده در بزرگراه کردستان در حال تردد بودم که ناگهان راننده و سرنشین یک دستگاه پژو405 نقره ای رنگ که لباس شخصی بر تن داشتند، مسیر حرکت مرا بستند و با نشان دادن بی سیم اظهار داشتند، ما پلیس مهاجرت هستیم و مدارک شناسایی تان را ارائه بدهید که مدارک هویتی و حتی کارت عابربانک را از من گرفتند و رمز کارت را نیز پرسیدند و پس از بررسی مجدداً مدارک و کارت را بازگرداندند.

شاکی ادامه داد : پس از گذشت چند دقیقه پیامک های برداشت وجه از حسابم به موبایلم آمد، وقتی که کارت عابر بانک را بررسی کردم فهمیدم آن مأموران کارت عابربانک من را با کارت مشابه دیگری تعویض کرده اند و تمام موجودی آن را خالی کرده اند.

سرهنگ نجفی ادامه داد : کارآگاهان با شنیدن اظهارات شاکی راهی محل وقوع جرم شده و در تحقیقات میدانی هویت سرکرده باند به نام افشین را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات خود تمام اعضای 8 نفره این باند را شناسایی کردند و با در اختیار گذاشتن این اطلاعات به بازپرس پرونده دستور دستگیری تبهکاران صادر شد.

وی افزود: در ادامه اقدامات پلیسی مخفیگاه سارقان در محدوده غرب تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی سارقان در دوم شهریور ماه در چند عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان 5 عدد کارت عابربانک مسروقه، 4دستگاه خودرو مورد استفاده سارقان در سرقت (پژو پارس-پژو 405-سمند و پراید) کشف و متهمان به همراه اموال کشف شده به اداره پنجم انتقال یافتند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه تاکنون متهمان به 150 فقره سرقت اعتراف کرده اند، توضیح داد: تاکنون 30 تن از مال باختگان تبهکاران را به عنوان سارقان خود معرفی کرده اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متهمان با صدور قرار قانونی برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره پنجم قرار گرفتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: