به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سرهنگ حامد محمودی اظهار داشت: در راستای تسهیلات جدید برای شهروندان، دستورالعمل صادره موتورسیکلت های رسوبی در پارکینگ های غرب استان تهران از هفدهم آبان ماه با شرایط اعلامی ترخیص خواهند شد.

وی افزود: براساس این دستورالعمل مالکان موتورسیکلت های توقیفی می توانند با همراه داشتن کارت ملی  خود و اسناد موتورسیکلت به پلیس +  ۱۰ و یا برنامه کاربردی « پلیس من»  و در صورت لزوم یگان توقیف کننده مراجعه و درخواست ترخیص موتورسیکلت خود را ثبت و تسلیم مرجع مربوطه نمایند .

سرهنگ محمودی در ادامه به الزامی بودن مدارک مورد نیاز جهت ترخیص اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه بر حضور مالک و یا متصرف قانونی، ارایه مدارک موتورسیکلت شامل سند مالکیت (برگ سبز) کارت موتورسیکلت، سند کارخانه سازنده و بیمه نامه شخص ثالث الزامی می باشد .

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان تهران در خصوص سایر امتیازات در نظر گرفته شده برای صاحبان موتورسیکلت های رسوبی تصریح کرد: موتورسیکلت های که فاقد پلاک یا بیمه نامه شخص ثالث و همچنین فاقد گواهینامه رانندگی باشند می‌توانند با سپردن تعهد نامه مبنی بر عدم استفاده تا زمان شماره گذاری و اخذ بیمه شخص ثالث ، نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: با عنایت به اینکه برابر قانون سن تردد برای موتورسیکلت ها ۸ سال می باشد لذا شرط ترخیص برای اینگونه موتورسیکلت ها مدت مذکور می باشد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی غرب استان بیان داشت: مالک و نماینده قانونی وی در زمان ترخیص ملزم به پرداخت کلیه هزینه های قانونی شامل جریمه های رانندگی و هزینه انتقال و پارکینگ می باشد.

سرهنگ حامد محمودی با اشاره به محدود بودن زمان اجرای این طرح، گفت: مالکان موتورسیکلت های رسوبی به منظور بهره مندی از مزایای این طرح دو ماه فرصت دارند جهت ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام نمایند.

او در پایان  یاد آور شد: مطابق آمار استخراجی پلیس راهور غرب استان تهران ترخیص ۱۵ هزار و ۹۰۰ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در پارکینگ های استان موجود و شرایط ترخیص را دارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: