به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی عکس ها و فیلم عروسی وی را که در حافظه جانبی گوشی تلفن همراهش بوده است پس از مفقود شدن آن انتشار داده است، رسیدگی به موضوع و دستگیری مجرمان در دستور کار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان کرد: با انجام بررسی های فنی و تحقیقات لازم توسط مأموران پلیس ، مجرم در فضای مجازی مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مراجع قضایی طی یک عملیات هوشمندانه پلیسی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی افزود: متهم در ابتدا منکر انجام بزه انتسابی بود اما در مواجه با مدارک و مستندات موجود در پرونده به ارتکاب جرم اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: به منظور پیشگیری از بروز برخی جرایم سایبری مانند انتشار تصاویر شخصی و خانوادگی در این فضا از ذخیره این تصاویر بر روی سیستم‌های رایانه‌ای متصل به اینترنت و تلفن همراه خودداری کنید و درصورت مشاهده ی موارد مشابه حتما مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: