به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ؛  فرزندان مرکز توانبخشی نوید موفق شدند در سه رشته بولینگ، پرتاب توپ از حلقه و قلاب ماهیگیری در مسابقات ورزشی ویژه فرزندان ID  ( سندرم داون، اتیسم، کم توان ذهنی) که توسط شهرداری منطقه 7 تهران و مشارکت هیات ورزش های جانبازان و معلولین استان تهران برگزار شد رتبه های برتر را کسب نمایند.

داود خادم رئیس اداره بهزیستی ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات مدیران این مرکز در کسب مقام های برتر ورزشی در رشته های مختلف گفت: ورزش معلولان بسته به نوع معلولیتی که دارند چالش‌های خاص خودش را دارد.

وی افزود : ورزش عاملی است که موجب حضور بیشتر افراد با توانایی متقاوت در جامعه میشود و آنان را در انجام فعالیت های خود مستقل میسازد. مدیران مرکز توانبخشی نگهداری از معلولین ذهنی نوید نیز با تهیه ویدیو از مسابقات این فرزندان با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز و ارسال فیلم های مربوطه به این مسابقات تلاش خود را در این جهت نموده اند .

لازم بذکر است مرکز شبانه روزی توانبخشی نگهداری از معلولین ذهنی بالای ١٤ سال نوید ( پسران ) به مدیریت قمر قدیانی با ظرفیت ٨٠ نفر در سال 93 در شهرستان ملارد با ٣٢ نفر  پرسنل تمام وقت و پاره وقت (مددکار، پزشک، کاردرمان، پرستار، روانشناس و ...) شروع بکار نموده که خدماتی چون: روانشناسی، درمانی و .... را به معلولین ارائه و همچنین فعالیتهایی مانند : شرکت در مسابقات ورزشی رشته های فوتسال، شنا،سوارکاری، دوچرخه سواری و ... در این مرکز صورت میگیرد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: