به گزارش خبرگزاری برنا ؛ انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به لزوم تعمیق فرهنگ کتابخوانی، هفته کتاب و کتابخوانی را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

کتاب میراثی ماندگار و پدیده شکوهمندی است که زندگی بشر را روشن می کند و خداوند بزرگ نیز معجزه ابدی آخرین فرستاده اش را کتاب قرار داد؛ کتابی که سرآمد همه کتاب هاست. آیین آسمانی ما، پرچمدار کتاب و کتابخوانی است.

کاوش در تاریخ اسلام این حقیقت را روشن می کند که اسلام، دین اندیشه و معرفت، آیین دانش و معنویت است و ما وارث نظام گران بها و فرهنگ پویا و تمدن والای اسلامی هستیم، تا به چه میزان با برخورداری از آثار مکتوب در راه احیای این فرهنگ بکوشیم.

هفته کتاب و کتابخوانی فرصت مغتنمی برای تقدیر و قدردانی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی، کتابداران و فعالین فرهنگی این حوزه است که در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تلاش می کنند.

اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، این مناسبت را به دست اندرکاران و تلاشگران عرصه فکر و اندیشه، صاحبان قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان، ناشران، استادان، معلمان، دانش آموزان و دانشجویان عزیز، تبریک عرض نموده و از همت والای آنانی که در ترویج فرهنگ کتابخوانی می کوشند قدردانی می نمایم و توفیق همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

 

انوشیروان محسنی بندپی

استاندار تهران

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: