به گزارش خبر گزاری برنا در غرب تهران، رئیس حوزه انتخابیه شهرستان رباط کریم در جمع اعضای هیأت اجرایی انتخابات با اشاره به اهمیت انتخابات و رعایت تمام جوانب قانونی درخصوص تعیین صلاحیت کاندیداها گفت: از دوستان انتظار دارم واقعاً به قانون عمل کنند، ما در این دولت نباید اجازه بدهیم خدای ناکرده با آبروی کسی بازی شود. مگر اینکه موارد منفی داشته باشند. چنانچه مراجع 4 گانه مستند و مستدل اعلام کنند فرد مشکل دارد برای ما فصل الخطاب است. در غیر این صورت سلایق و علایق شخصی ملاک نیست.

بیگی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما هرگز دنبال جریان سیاسی نیستیم و اگر نگاه ما در این دوره از انتخابات نگاه سیاسی و جناحی باشد در میان مردم نمی توانیم اعتماد سازی کنیم و اعتماد مردم نسبت به ما بعنوان مسئولین اجرایی انتخابات سلب می شود و ما نیز نمی توانیم به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تحقق ببخشیم.

فرماندار شهرستان رباط کریم افزود: اگر مردم بدانند ما به عنوان خادمین و معتمدین مردم نگاه خاصی به یک شخص خاص یا گروه خاصی داشته باشیم مطمئناً این مشارکت حداکثری تحقق پیدا نمی کند و تفکرات علقه های خود را باید برای خود نگهداریم.

وی افزود: ما باید حرمت خود را نگهداریم،ما متعلق به همه مردم متعلق، به همه کاندیداها هستیم. لذا در بررسی صلاحیت ها باید جسارت داشت و تنها براساس نتایج مستند و مستدل استعلامات مراجع چهارگانه عمل می کنیم و ما دنبال این نیستیم که دیگران چیزی را به ما دیکته کنند و از بیرون خط نمی گیریم.

بیگی با اشاره به جدول زمان بندی دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری گفت: ما 77 روز با مجلس خبرگان و 70 روز با برنامه زمان بندی مجلس شورای اسلامی کار داریم و براساس این برنامه زمان بندی خبرگان رهبری از 21 آذر و طبق قانون برای خبرگان رهبری 5 روز فرصت داشتیم تا هیئت اجرایی را تشکیل دادیم و فرصت شش روزه هم در قانون پیش بینی شده بود تا هیئت اجرایی انتخابات مجلس را تشکیل دهیم که خوشبختانه زودتر از موعد مقرر هیأت های اجرایی این 2 انتخابات تواماً را تشکیل دادیم و در بین شهرستان های استان تهران ، رباط کریم تنها شهرستانی بود که زودتر از فرصت قانونی هیأت های اجرایی را انتخاب کرد.