به گزارش خبر گزاری برنا در تهران محمدرضا یوسفی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مرحله دوم انتخابات در سه حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان، دماوند و فیروزکوه، شهریار، قدس و ملارد در روز جمعه دهم اردیبهشت ماه گفت:‌ مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس در استان تهران همزمان با 53 حوزه انتخابیه دیگر در 20 استان برگزار می شود.

وی افزود:‌ شش نامزد در این مرحله انتخابات رقابت می کنند تا تکلیف سه نماینده منتخب مجلس دهم در این سه حوزه مشخص شود.

دبیر ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه نامزدهای مرحله دوم انتخابات از دوم اردیبهشت ماه تبلیغات خود را آغاز کرده اند گفت:‌ نامزدها براساس قانون تا 24 ساعت پیش از برگزاری انتخابات می توانند کار تبلیغات خود را ادامه دهند.

یوسفی تاکید کرد:‌ تعداد 978 حوزه (صندوق) اخذ رای برای مرحله دوم انتخابات در سه  حوزه انتخابیه استان تهران پیش بینی شده است.

به گفته مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری تهران؛17هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را در سه حوزه انتخابیه استان در دهم اردیبهشت ماه بر عهده دارند.

گفتنی است، استان تهران در مجموع 35 کرسی در مجلس شورای اسلامی دارد که 30 کرسی مربوط به حوزه انتخابیه تهران و هر کدام از پنج کرسی دیگر به سایر حوزه های انتخابیه اصلی استان تعلق دارند. 

در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شمارش آرا نسبی است و هریک از نامزدها در هر حوزه انتخابیه با بیشترین رای وارد مجلس خواهد شد.

اسامی نامزدهای سه حوزه انتخابیه استان تهران در مرحله دوم انتخابات

 

حوزه انتخابیه

نام نامزدها و کد انتخاباتی

 شهریار،قدس و ملارد

 حسین گروسی/ کد  1451

محمد محمودی/ کد  1458

 رباط کریم و بهارستان

 ابراهیم نکو/ کد    1429

حسن نوروزی/ کد  1452

 دماوند و فیروزکوه

 سید احمد رسولی نژاد/ کد 1278

قاسم میرزایی نیکو/ کد 1425