حجت الاسلام میر احمدی در خطبه‌های نماز جمعه شهر قدس:

انسان مومن با اجرای امر به معروف و نهی از منکر بهای دین خود را میپردازد / اعتماد به آمریکا یا لانه عنکبوت

انسان مومن با اجرای امر به معروف و نهی از منکر بهای دین خود را میپردازد / اعتماد به آمریکا یا لانه عنکبوت

امام جمعه شهرستان قدس، ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان گفت، انسان مومن باید بهای دین خود را بپردازد، و یکی از مهمترین مصادیق انجام وظیفه اجتماعی در قبال دین، مساله امر به معروف و نهی از منکر است.

به گزارش خبر گزاری برنا در تهران، حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی امام جمعه شهرستان قدس، ظهر امروز در خطبه اول نماز عبادی سیاسی جمعه این شهرستان، ضمن تأکید بر رعایت تقوای الهی گفت: بر اساس آیات قرآن کریم باید حق تقوی را ادا کرده و در عمل به مرحله کمال برسیم.

وی ضمن اشاره  به تکالیف و وظایف جامعه اسلامی در قبال دین مبین اسلام، اظهار کرد: در جایی که لازم باشد، انسان مومن باید بهای دین خود را بپردازد، و یکی از مهمترین مصادیق انجام وظیفه اجتماعی در قبال دین، مساله امر به معروف و نهی از منکر است و وای بر مردمی که در قبال وظیفه سنگینی که در تقابل با دین الهی دارند، یعنی امر به معروف و نهی از منکر، شانه خالی کرده و خود را از این وظیفه مبرا بدانند.

میراحمدی افزود: امر به معروف و نهی از منکر همانند نماز و بسیاری از واجبات، از واجبات دین است و برای این وظیفه ی شرعی و انسانی شخصی مستثنی نیست و فردفرد جامعه اسلامی را شامل میشود.

امام جمعه شهرستان قدس همچنین بیان کرد: در مساله های انسانی دیگر نیز نباید افراد جامعه اسلامی نسبت به یکدیگر بی تفاوت باشند و در معضلاتی همچون ازدواج های منجر به طلاق چندماهه که در سالهای اخیر بسیار دامن گیر جوانان ما شده است، پا درمیانی افراد با تجربه چه پیش از اقدام به ازدواج و چه پس از آن و در برهه ی مشکلاتشان، بسیار میتواند راهگشای زندگی ایشان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی گفت: در بسیاری از مواقع، دستگیری از مردم یا امر به معروف و نهی از منکر مانند تلنگری عمیق به آنها عمل میکند که انگار سالها منتظر شنیدن آن از یک نفر بوده اند، پس شایسته است آنجا که تکلیف دین و قلب انسان گواهی میدهد که کار غلطی درحال انجام است یا انجام معروفی لازم است، به فرد مربوط بیان کند.

میر احمدی تصریح کرد: اگر که مردم امر به معروف و نهی از منکر را انجام ندهند و انجام این موضوع را بر گردن یکدیگر بنهند این موضوع رخ خواهد داد مانند امروز که اگر دختری محجبه و جوانایی تمام امور دینی خود را رعایت کنند مورد تمسخر دیگران قرار میگرد و باید گفت که اگر همت نکنیم به موردی که پیامبر فرمودنددر جامعه دچار خواهیم شد.

وی بیان کرد: طی روزهای اخیر به خاطر امنیت  و آرامش کشور ۴ تن از سربازان و جوانان این مرز و بوم توسط اشرار به شهادت رسیدندو باید گفت این ها برای امنیت و آرامش شهید میشوند تا ما در داخل راحت زندگی کنیم  اگر به وصیت این شهدا و شهدای هشت سال دفاع مقدس نگاه کنیم میبینیم که همه آنها عنوان کرده اند که رعایت حجاب بسیار مورد تاکید قرار گرفته است و این ما را باید در این مسیر استوار تر کند تا امر به معروف و نهی از منکر را از یاد نبریم.

امام جمعه شهر قدس در خطبه دوم نماز عبادی سیاسی جمعه متذکر شد: ادای واجب بر عهده همه ما قرار دارد و این روزها نیز با فرا رسیدن عید سعید فطر یکی از واجباتی که باید همه به آن توجه داشته باشند ادای زکات فطره است.

وی افزود: در هفته پیش رو مناسبت های را پیش رو داریم که اولین ان امروز ۱۸ تیر ماه است  که مصادف با سالروز کودتای نوژه است که این کودتاه نیز به لطف خداوند و برکت خون شهدا عملی نشد و دشمنان دوباره نتوانستند به خواسته خود برسدند و این اقدام یکی از بیش از ۱۸۰۰ موردی است که طی گذر زمان از انقلاب تا هم اینک دشمنان خواسته اند که به انقلاب و نظام ضربه بزنند بوده است.

میر احمدی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: مناسبت دیگر در هفته پیش رو سالروز بیعت مسلم ابن عقیل فرستاده امام حسین (ع)  با ۱۸ هزار نفر از اهالی کوفه است که مردی سست بنیان بودند و عهد خود را شکستند و امروز نیز برخی بر این باورند که امریکای جنایتار و بد عهد بر عهد خود وفا خواهد کرد.

وی بیان کرد: آنهایی که به استکبار جهانی انگلیس و امریکا دل بسته اند و احساس میکنند که  امریکا به اصطلاح کد خدا است و از یاد خداوند غافل شده اند  این را باید بدانند که عهد آنها مانند خانه عنکبوت سست و بی بنیان است و همانطور که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله) پیش بینی کرده بودند شاهد این هستیم که با تمام وفایی که ما داشته ایم انها به وظایف و معاهدات خود عمل نکرده اند .

امام جمعه شهر قدس عنوان کرد: دوشنبه ۲۱ تیر ماه نیز مصادف است با سالروز حمله وحشیانه رضا خان به مسجد گوهر شد و به شهادت رساندن تعداد بسیاری از مردم  به خاطر مسئله حجاب در سال ۱۳۱۴ که به همین خاطر نیز به جهت اهمیت حجاب و ترویج عفاف و حجاب و مبارزه با اینگونه خواسته های استکبار  این روز به عنوان  روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: بسیار نامطلوب است که برخی  گوش به یاوه گویان در رسانه های خارجی میدهند و به جای ان به حرف دین گوش کنند پای صحبت های معاندان نظام و انقلاب  و اسلام مینشینند  که موجب شده مقداری در خصوص رعایت عفاف و حجاب برخی سست شوند و اگر امر به معروف و نهی از منکر به خوبی اجرا و احیا شود این موارد از میان خواهد رفت.

وی در پایان گفت: چهارشنبه هفته پیش رو نیز سالروز تخریب بقاع متبرکه بقیع توسط وهابیت خائن است که  توسط انگلیس و امریکا در منطقه ایجاد شده است و امروز نیز این خائنان به حرم  در حال از بین رفتن هستند و با کارهایی که انجام میدهند گور خود را خواهند کند.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار تهران

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار تهران

    اخبار برگزیده