به گزارش خبر گزاری برنا استان تهران، عصر روز گذشته  آیت الله جعفری امام جماعت مسجد جامع و مدیریت مجتمع فرهنگی حضرت ولیعصر(عج) واقع درجنب مجموعه تئاترشهر درخصوص ساخت وساز و افتتاحیه مسجد اظهار کرد: در سال1382با حضور آیت الله انواری، شهردار وقت، ائمه جمعه وائمه جماعات با دست مبارک حجت الاسلام والمسلمین حاج آقامحمدی گلپایگانی و با خواندن صیغه مسجد، کلنگ زنی این مسجد صورت گرفت.

وی افزود، براساس نظر دفترمقام معظم رهبری بنا بود مسجد نمونه ایران باشد وعملیات ساختمانی بر اساس نقشه وطراحی آقای مهندس نقره کار آغاز شد.

امام جماعت مسجد جامع و مدیریت مجتمع فرهنگی حضرت ولیعصر تصریح کرد، در زمانی که آقای قالیباف شهردار تهران شد؛ حدود4سال اندی روند ساخت وساز مسجد تعطیل شد که با تلاش شبانه روزی اینجانب مجددا برای ادامه عملیات ساخت ساز آمدند. اما پس از مدت کوتاهی،متوجه شدیم که نقشه و طرح ایرانی اسلامی به یک طرح غیرایرانی وغیراسلامی تبدیل شده و اعتراضات متعددی ازسوی امورمساجد، سازمان اوقاف، مجلس شورای اسلامی، کمیسیون اصل90مجلس که برخی از آنها هم از قالیباف خواستند تا پاسخ درستی نسبت به تغییر ساختار مسجد بدهد. اما او پاسخی نداد.

وی در ادامه افزود با توجه به شرایط بوجود آمده اعتراضات پی در پی خود را به  شورای شهر ارائه دادم و انها نیز به آقای قالیباف تذکر دادند. و ساخت ساز مسجد ولیعصر(عج) متوقف شد تا بر اساس الگوی اسلامی وساختار مسجد با دارا بودن مناره، گنبد و پنجره های مخصوص مساجد ساخته شود. اما آقای قالیباف به آنها هم اعتنا نکرد و بارها درحضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به اینجانب قول داد تا مناره وگنبد برای مسجد ساخته شود به خصوص در معارفه شهردار منطقه 11که بسیاری از خبرنگاران این قول را منعکس کردند.

آیت الله جعفری گفت، طبق آمارها تاکنون 50میلیارد تومان برای ساخت سازه ای غیرمتعارف وباصیغه مسجد جامع و مجتمع فرهنگی ولیعصر(عج)هزینه شده است. متاسفانه عصرامروز2 مردادماه شهردار به تمامی وعده های کتبی، شفاهی، جمعی نسبت به ساخت گنبد ومناره وطراحی فرم مساجد ایرانی اسلامی قلم باطل کشید و دستور داد تا تابلویی با حدف نام «مسجد جامع »و تنها با عنوان «مجتمع فرهنگی ومذهبی» آوردند و قصد نصب بردیوار مسجد را داشتند که اینجانب با توجه به مسئولیت نجات ونگهداری یک پایگاه مهم اسلامی یعنی مسجد جامع وهمچنین مقابله با خدشه دارکردن ساختارمعماری اسلامی مساجد که عرف بردارا بودن مناره وگنبد درمساجد است؛ نگذاشتم که این تابلو نصب شود ودر مقابلشان ایستادم. چرا که با خواندن صیغه مسجد جامع و تنها با حدف نام مسجد جامع اساسا نمی توان به راحتی ماهیت مسجد را نابود کرد و بر زمین و امکانات وهزینه ای که به نام ساخت مسجد صورت گرفت؛ عنوان مجتع فرهنگی ومذهبی گذاشت.

 

بنابراین از همه مسئولان خواستارم تا درمقابل این اقدام غیراسلامی قیام کنند. چراکه ما با اتکا به پروردگار و با تلاش مدافعان حرم تلاش می کنیم تا پایه های دین اسلام را محکم تر سازیم. اما متاسفانه مسجد با نقشه های فرماسونری بیشتر همخوانی دارد تا یک مسجد ایرانی و اسلامی در کشور ما درحال ساخت و ساز است.»

گفتنی است، پس ازبرگزاری نمازجماعت جنب مسجد مذکور، نمازگزاران وحجت الاسلام والمسلمین جعفری حصارلو از مسجد مذکور بازدید کردند و به ایرادات اساسی آن پرداختند.

برای نمونه حدود 30پله برای رفتن به وضوخانه در زیر زمین وجود دارد و مجددا نمازگزاران باید برای اقامه نماز بازگردند به طبقه همکف، ضمن آنکه درب ورودی همچون گذرباریکه ای است که به هیچ عنوان مناسب مسجد نیست.

علاوه بر آن مسجد اساسا بنایی مرمرین است و اثری ازکاشی کاری های آبی فیروزه ای،کتیبه،پاچنگ (نورگیرها) اطراف گنبد و یا درساق و ساقه آن که به علت شدت وضعف نور، طرح های بدیعی را به وجود می آورد  و بر زیبایی مسجد می افزاید و....وجود ندارد.