به گزارش  خبرگزاری برنا از استان تهران ،مسعود مرسل پور در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک اظهار داشت: مقوله‌ی قاچاق کالا یک مقوله گسترده و وسیعی است که رشد و نمو آن در کشور به شیوه‌های خاصی بوده و در دنیا هم کمابیش وجود دارد. اما نکته‌ای که در کل دنیا قابل‌توجه است و کمک می‌کند و موفقیت را به دنبال دارد اهتمام لازم در مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و از دیگر نکات مهم و حائز اهمیت، وجود وحدت رویه است و در سال پیش روی با توجه به نام‌گذاری سال تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری ضمن اینکه ما مسئولیت مهم‌تری نسبت به سال گذشته داریم، بایستی نکاتی را مدنظر قرار دهیم.

وی افزود: طبیعتاً در هر حوزه‌ای که تخلف و جرم باشد، از منطق جرم‌شناسی برای متخلفین محدودیت‌ها و معذوریت‌هایی ایجاد می‌شود و کسانی که عادت به قاچاق کالا دارند به دنبال برنامه‌هایی جدید هستند.

مرسل پور گفت: شاید شهرستان قرچک مرزی نباشد و گمرک نداشته باشد، ولیکن گاهی برای انجام عملیات قاچاق ممکن است انتخاب گردد و سوله‌های اطراف شهر می‌تواند تهدیدی برای شهرستان به‌منظور دپوی کالای قاچاق باشد.

فرماندار قرچک اضافه کرد: در سال جاری وظیفه ما دوچندان است و بایستی با هماهنگی و همکاری یکدیگر ظرافت‌هایی را بکار برده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نماییم.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک تأکید کرد: با توجه به شعار امسال که حمایت از کالای ایرانی است، به جهت ورود غیرمجاز کالای قاچاق که ضربه سنگینی به تولید در کشور میزند، محل‌های احتمالی دپوی کالای قاچاق و اجرای طرح‌های ضربتی در قرچک شناسایی شود.

وی در پایان با توجه به موضوعات مطرح‌شده در جلسه، محورهای کمیسیون در سال جدید را از قبیل ناامن کردن شهرستان برای دپوی کالا با نظارت جدی اعضاء و اجرای گشت‌های مشترک به‌صورت مستمر، ایجاد وحدت رویه در بین اعضاء جهت ورود جدی‌تر و کار آیی بیشتر در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شناسایی محل‌های احتمالی دپوی کالای قاچاق و اجرای طرح‌های ضربتی، اجرای منظم گشت‌های مشترک با موضوعات تخصصی و حضور کارشناسان متخصص، نظارت بر عرضه خارج از شبکه سوخت و نظارت جدی‌تر بر عملکرد عطاری‌ها توسط اعضاء کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز عنوان کرد.

گفتنی است جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان قرچک به ریاست مسعود مرسل پور فرماندار و با حضور علیرضا جعفری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری و دیگر اعضا این جلسه در محل فرمانداری برگزار شد.