به گزارش خبرگزاری برنا تهران، جلسه مشترک مسئولان اداره کل ورزش و جوانان، روسای هیئت های استان تهران با معاونین وزرات ورزش و جوانان در اداره کل ورزش استان تهران اظهار کرد، خداراشکر میکنم که در خدمت همکاران خوبمان در استان تهران هستم.

وی افزود، حدود ۳۲ سال پیش که برای اسکی به دیزین میرفتم، یکی از یاران با وفای ماآقای گل محمدی بود. ایشان در آن زمان موی سفیدی نداشت. او جوانی و عمرش را برای خدمت به جوانان کشور صرف کرد.

محمد رضا داورزی افزود، شما موظف نیستید برای دولت وقت بگذارید اما با عشق و علاقه برای خدمت به جوانان کشور، سلامت کشور و بهبود وضعیت روانی کشور تلاش می کنید.

معاون وزیر ورزش با بیان ایتکه ، استان تهران یکی از استانهای کم برخوردار ورزشی کشور است. افزود، این‌استان ۱۲ میلیون جمعیت دارد و تقریبا به اندازه کشوری مانند صربستان جمعیت دارد، که به جز چندسالن اصلی، در استان تهران‌سالنی نداریم که در شان استان تهران باشد و بتوانیم مسابقات ورزشی استان را در آنها‌برگزار کنیم.

داورزنی تاکید کرد، قصد داریم سالن‌افراسیابی را به یک‌سالن‌چند منظوره تبدیل کنیم. هر چند مشکلات زیادی همواره وجود داشته و هر مدیراستانی که روی کار آمده با آن‌ها درگیر بوده و باعث شده وضعیت و‌شرایط ورزش تهران مانند دیگر استان‌های درجه یک‌کشور نباشد.

وی گفت، آرزو میکنم  از ۲۷ درصد ارزش افزوده استفاده کرده و اقداماتی را انجام دهیم، که در خور مردم‌تهران‌باشد، چون ورزش تهران میتواند به تنهایی تیم های ملی  را از دل خودش بیرون بیاورد.

داورزنی افزود، نکته بعدی تعامل فدراسیون‌ها با هیات‌های استان تهران‌ در رشته‌های مختلف ورزشی است. در هرجا این تعمل خوب بوده آن ورزش موفق بوده و در هرکجا خوب نبوده، آن ورزش موفق نبوده و این تقابلات فرصت پیشرفت را جوانان و ورزشکاران تهرانی گرفته است.

وی عنوان کرد، همه  ما ورزشی ها از یک‌ جنس هستیم و برای یک‌ هدف تلاش می‌کنیم و روی یک ‌کشتی سوار هستیم. باید انرژی‌های ما به هم کمک کند تا بتوانیم در ورزش قهرمانی از فرصت‌هایمان به خوبی استفاده کنیم.

داورزنی با بیان اینکه، در دنیا شاخص های مختلفی را برای توسعه ورزش قهرمانی مدنظر قرار میدهند ادامه داد، یکی از این بحث‌ها بحث ساختاری است که رکن اول است. کسی تصادفی در المپیک یا قهرمانی جهان مدال نمیگیرد. یکی از ضعف‌های ورزش قهرمانی ما این‌است که امکانات کمپی خوب برای تیم‌های  ملی نداریم. امکاناتش که لازمه ورزش قهرمانی است.

وی افزود، هیات‌های استان‌تهران‌باید استراتژی بلند مدت داشته باشند و از روزمره شدن دوری کنند. در تهران با این جمعیت، نیاز داریم هیات‌ها بازوهای اجرایی و مولد نیرو و تزریق خون تازه به تیم‌های ملی باشند.

داورزنی همچنین اظهار داشت، استعداد در هرجای کشور وجود دارد. مطمئنا استان تهران میتواند از آن ظرفیت استفاده کند و همواره یکی از اصلی ترین مراکزی باشد که به تیم‌ملی خون تازه تزریق کند. ما هم باید تلاش کنیم گره‌ها را باز کنیم. باید بین وزرات  ورزش، فدراسیون و هیات استانی تعاملی وجود داشته باشد تا بتوانیم به هم کمک کنیم و از ظرفیت‌های موجود بهنرین استفاده را کنیم.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، در پایان عنوان کرد، روی  تهران حساب ویژه ای میکنیم و تلاش کردیم روابط خوبیبا پایتخت نشینان داشته باشیم  و دغدغه‌هایشان را رفع کنیم.