به گزارش خبرگزاری برنا تهران، محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه استان تهران در همه موضوعات، ابعاد ویژه دارد گفت:آسیب های حوزه جوانان به گونه ای است که به سایر بخش ها سرایت می کند و لازم است در این جلسات همه اعضاء دغدغه موضوع جوانان را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مسکن و اشتغال هم موضوع مهمی در برنامه ریزی برای جوانان است تصریح کرد: بررسی فعالیت مراکز مشاوره طلاق در کشور نشان می دهد با ۱۰ درصد کاهش طلاق مواجه هستیم.

تندگویان گفت: طلاق، آسیبی است که تبعات بعدی جبران ناپذیری دارد و باید از زمان ها و فرصت هایی که دستگاه ها در اختیار دارند حداکثر استفاده به کار گرفته شود.

به گفته معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان؛ دوران سربازی فرصت مهم و اثرگذاری برای آموزش کنترل عصبانیت و خشونت مردان به عنوان یکی از دلایل طلاق شناخته می شود.

وی ادامه داد: در استان تهران دو هزار تشکل دارای مجوز فعال هستند اما ساختاری برای بهره برداری از این تشکل ها که داوطلبانه در عرصه های مختلف فعالیت می کنند، نداریم.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: تشکل های مردم نهاد در عرصه های مختلف پژوهشی،عمرانی،اجتماعی و بسیاری از بخش ها فعال هستند و می توان از ظرفیت آنها برای اجرای برنامه های تفکیک زباله که سالهاست در شهرداری تهران عنوان می شود استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در وزارت ورزش و جوانان امکانات کافی برای جذب جوانان در ایجاد تشکل های مردم نهاد فراهم است افزود: این ساختار در وزارتخانه فراهم شده است و امکان ثبت فعالیت ها و چتر حمایتی صندوق کارآفرینی امید نیز برای تشکل ها برقرار است.

تندگویان پیشنهاد داد: شهرداری سالانه ٢٠ هزار میلیاردتومان درآمد جذب می کند که دربسیاری از اقدامات می تواند برون سپاری کرده و امکان ورود جوانان به فضای اشتغال را فراهم کند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: نیاز است در استان تهران چند خانه جوانان شکل بگیرد و سرای محله ها هم امکانات خوبی برای ارائه خدمت دارند که تشکل ها می توانند از ظرفیت آن استفاده کننند.

وی در پایان پیشنهاد داد: هر نهاد حداقل یک مدیر اجرایی جوان به ستادساماندهی امور جوانان معرفی کند و استعلام های چهارگانه برای ایجاد تشکل های مردم نهاد رایگان شود.