به گزارش خبرگزاری برنا تهران، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان در ساماندهی امور جوانان و مدیران عضو ستاد برگزار شد.

در این جلسه، سیدجوادرضوی، مدیر کل دفتر برنامه ریزی وتوسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گزارشی از آمار ثبت ازدواج و طلاق در کشور و استان تهران در سال ٩٦ ارائه داد.
بر اساس این گزارش؛میانگین سن ازدواج در استان تهران در سال ٩٦، برای آقایان ٣١.٢ و خانم ها ٢٧ سال است.

رضوی به آمار تسهیلات ازدواج اعطا شده در سال گذشته اشاره کرد و گفت:سال گذشته به یک میلیون و ١٧٥ هزار و ٢٨٤ متقاضی تسهیلات، وام ازدواج اعطا شد که ٩١/٠٤ درصد متقاضیان را شامل می شود و  در استان تهران به ١٣٣ هزار و ٤٥٦ نفر از متقاضیان که ٩٢/٠٢ درصد متقاضیان است، تسهیلات اعطا شد.

وی به اقدامات وزارت ورزش و جوانان در برنامه های کاهش طلاق و ازدواج با برگزاری مشاوره های تخصصی ازدواج اشاره کرد. به گفته وی: ١٨٠مرکز تخصصی مشاوره ازدواج در کشور وجود دارد که ٨٠ مرکز در استان تهران مستقر است.

فرزانه مروستی،مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران نیز  برگزاری دوره های آموزشی بعد از ازدواج در کلیه ادارات استان تهران برای کارکنان را پیشنهاد داد.

گفتنی است،در این جلسه گل محمدی،مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از اقدامات در دست انجام در بخش ورزش و جوانان پیشنهاداتی ارائه داد؛وی گفت: قرار است با برگزاری مراسمی کمک های خیرین برای ساخت مجموعه فرهنگی و ورزشی در منطقه زلزله دیده ثلاث باباجانی کرمانشاه جمع آوری شود.

وی افزود: برنامه ای در راستای پاکسازی محیط زیست نیز بعد از ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد و با حضور و همکاری دو هزار نفر از جوانان، پاکسازی رودخانه "کن" در راستای برنامه های فرهنگ سازی در تیرماه برگزار خواهد شد.