به گزارش خبرگزاری برنا تهران، حسین توکلی بخشدار کهریزک به پروژه های ناتمام شهرداری تهران در کهریزک اشاره کرد و گفت: بخش کهریزک به محل انباشت معضلات و حیاط خلوت تهران تبدیل  شده است و شهرداری تهران به تعهدات خود در قبال کهریزک عمل نمی‌کند و تخلیه نخاله‌های ساختمانی، رهاسازی سگ‌های ولگرد و پسماندسوزی مشکلات زیادی برای اهالی روستاهای کهریزک مشکلاتی را به‌وجود آورده است و با وجود این‌که گشتی‌ها حضور دارند این مسائل در مرزهای بخش ما انجام می‌شود.

توکلی ادامه داد : مسئله نشت مشتقات نفتی از سال ۸۲ بوده است ولی حدود چهار سال گذشته این موضوع پیگیری نشده بود که طی روزهای اخیر همگی بسیج شدیم تا این مشکل را برطرف کنیم و در همین راستا جلسات و کارگروه‌های خوبی تشکیل شد. با توجه به این‌که تاسیسات و شرکت‌های نفتی زیادی در این منطقه وجود دارد باید پیگیری و برخوردهای لازم انجام شود.

بخشدار کهریزک عملکرد بخشداری در ارتباط با محیط زیست را خوب عنوان کرد و گفت: در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تخریب اراضی کشاورزی اقدامات خوبی داشتیم اما برای حفظ محیط زیست شهرداری تهران باید توجه ویژه‌ای داشته باشد چراکه کهریزک از یک طرف مرکز دفن زباله است و از طرف دیگر نشت مشتقات نفتی دارد.

بخشدار کهریزک با اشاره به انبارهای کالا در بخش کهریزک گفت: به‌منظور جلوگیری از احتکار کالا در انبارها، در کهریزک به‌عنوان پایلوت در شهرستان ری گشت‌هایی با حضور تمام دستگاه‌ها و نهادهای انتظامی، امنیتی، قضایی و اداره صنعت راه‌اندازی کردیم که کار شناسایی انبارها و ممیزی کل اماکن را انجام می دهند تا بتوانیم کالای قاچاق را کاهش دهیم.

وی با بیان این‌که نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده در حال انجام است، افزود: در روستاهایی که سوله‌های ورزشی ساخته می‌شود، مرکز کارآفرینی و بحران نیز احداث می‌کنیم و برای هر خانوار در هر روستا امکانات اولیه بحرانی تشکیل می‌شود.

توکلی در پایان با بیان این‌که وزیر کشور ابتدای سال جاری تاسیس سه دهیاری را در بخش کهریزک ابلاغ کرد، گفت: در سال ۹۷ شهرداری به قانون مالیات بر ارزش افزوده تبصره‌ای اضافه کرد و نسبت به سال ۹۶ روستاها با کاهش درآمد روبرو شدند که در سال ۹۸ باید این موضوع را پیگیری کنیم.