به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛  علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، طی حکمی خانم دکتر حمیده محمدزاده را به سمت سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه۲۲، منصوب و از زحمات مهدی حسینی سرپرست سابق معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه۲۲ قدردانی کرد.

شهردار منطقه۲۲ در این جلسه با بیان جایگاه و نقش زنان در مدیریت شهری اظهار داشت: حرکت اصلاحی امام حسین(ع) بدون استمرار حرکت حضرت زینب(س) نا تمام می‌ماند. اگر پیام رسان زنان کربلا نبود، از ثمرات عاشورا بی بهره می‌ماندیم.

وی افزود: مذهب شیعه، مرد و زن را در کنار هم ارزشمند و مساوی می‌داند و ایرانیان به خاطر همین برابری، پذیرای مذهب شیعه شدند.

نوذرپور در ادامه گفت: ویژگی رفتاری زنان ایرانی در صحنه فعالیت های اجتماعی و سیاسی بماننده، همان الگوهای رفتاری نشأت گرفته از زهرای مرضیه و زینب کبری(س) است.

وی با بیان اینکه شهر مردانه است و تعلقی به زنان،کودکان و سالمندان ندارد گفت: زن ها باید با حضور در عرصه‌های مدیریتی، اقتصادی و سیاسی، خود به اصلاح این غیر تعلق خاطری به شهر شوند.

نوذرپور با بیان اینکه در شورای شهر پنجم، شش نفر از اعضاء را زنان تشکیل می‌دهند که این تعداد شامل ۳۰ درصد از حضور زنان در شورا را شامل می شود، افزود: شورای شهر به عنوان یک نهاد نظارتی و سیاست گذار به حضور و نقش زنان در عرصه مدیریت شهری، یک نگاه مثبت دارد و این نگاه باید در شهرداری تهران به‌صورت جدی دنبال شود.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم که حضور و نقش زنان به صورت گسترده‌تری در عرصه مدیریت شهری در منطقه۲۲ باشد. امروزه نقش آفرینی و اثرگذاری زنان در جامعه هرچند که نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است اما این افزایش پر رنگ و چشمگیر نیست.

شهردار منطقه۲۲، طی ارائه آماری در خصوص حضور زنان در فضاهای عمومی شهری، افزود: حضور زنان در شهر باید سریعتر پیش برود، مخصوصا در عرصه‌های مدیریتی.

وی ادامه داد با پوست اندازی که در جامعه شکل گرفته است و نگاه برابری که مذهب شیعه به زن و مرد دارد، افزود: نباید مدیریت شهری که نیمی از آن زن است بر عهده مردان باشد. جامعه در حال تغییرات بنیادین در خصوص حضور زنان در عرصه مدیریت است.

نوذرپور با تاکید بر ضرورت تجدید نظر در جنسیت مدیریت شهری اظهار داشت: حضور زنان تحصیل کرده و مجرب در حوزه مدیریت شهری واجب و لازم است و می‌توانند در سطوح مختلف مدیریت شهری نقش و تاثیرگذاری ویژه‌ای داشته باشند

به گفته شهردار منطقه ۲۲، زنان نقش اساسی در همبستگی اجتماعی خانواده و محله دارند و پیوستگی این مدل به صورت مویرگی در سطح شهر می‌تواند، نتایج کلان و خوبی به دنبال داشته باشد.