به گزارش خبرگزاری برنا تهران؛ دکتر زهرا ایرج زاده مدرس دانشگاه و کارشناس عالی حقوقی با اشاره به امنیت مطلوب کشور اظهار داشت:به  برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ،رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا و تعهد قوه قضاییه و نیروهای مسلح ، امنیت ایران اسلامی در منطقه و جهان در جایگاه برتر است و همواره باید در مسیر دفاع از آرمان‌های اسلام ثابت قدم باشیم و جوانان با ترویج دین و مذهب در زندگی شخصی و جامعه به یاری اسلام بیایند و پرچم بزرگ اسلام و ایران امن را بالا نگه دارند .

دکتر ایرج زاده اظهار داشت : یکی از وظایف اصلی قوه قضائیه و به تبع آن پلیس به عنوان ضابط قضایی و همچنین سایر نهادها و ارگان ها ذیربط ، پیشگیری از جرم است که باید علاوه بر مأموریت های معمول خود، آن را نیز محقق سازد و انجام این امر با آگاه سازی مردم امکان پذیر خواهد بود. در این راستا رسانه های گروهی نقش بسیار مهمی در بسترسازی افکار جمعی و تامین امنیت عمومی و پیشگیری از وقوع جرم دارد.

این درحالی است که ؛ رسانه های جمعی با کارکردهای مشخص و تعیین شده خود، جایگاه ویژه ای یافته اند به نحوی که بارزترین عامل نظم، امنیت اجتماعی، همبستگی و مشارکت مردمی تبدیل شده اند. همچنین نقش بسیار مهمی در اجرای برنامه های سیاسی، امنیتی و تقویت مشارکت مردمی برای تامین امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم ایفا می کنند.

کارشناس عالی حقوقی و مدرس دانشگاه  با تاکید بر اینکه آموزش سنگ بنای پیشرفت هر سازمان و مولفه اصلی در تحقق اهداف است، گفت: نیروی انتظامی به عنوان یک سازمان جامعه محور و مردمی، با بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پیشبرد فرآیند قانون مداری و تحقق حقوق شهروندی در جامعه نقش مهمی بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: امنیت زیر ساخت اثرگذار در دستیابی به توسعه و پیشرفت در یک جامعه است که تحقق این مهم رضایت شهروندان از عملکرد پلیس را به دنبال خواهد داشت که به لطف الهی قوه قضاییه و پلیس با انجام آموزش‌های مستمر، توانسته اند در تمامی ماموریت‌های خود با موفقیت ظاهر شوند و موجب ارتقاء نظم، امنیت عمومی و اقتدار نیروی انتظامی در جامعه باشد و این امر نشان از بستر آموزش مناسب در قوه قضاییه و آمادگی پلیس تخصصی کشور  است.

دکتر زهرا ایرج زاده خاطرنشان کرد : توجه به امر آموزش، در عین ارتقاء سطح آگاهی آحاد جامعه ، موجب کاهش آسیب‌پذیری کارکنان و پرسنل خواهد شد و لازمه موفقیت در انجام مأموریت‌ها به کارگیری نیروهای متعهد، آموزش دیده و توانمند است تا در هر شرایطی بتوانند به خوبی ایفای نقش کنند.

مدرس دانشگاه و کارشناس عالی حقوقی  یادآور شد: باید با ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی و آموزش در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان، نقشه‌های شوم دشمنان این مرز و بوم را خنثی کرد.