به گزارش خبرگزاری برنا از تهران‌؛ حسین توکلی کجانی سرپرست فرمانداری شهرستان ملارد در مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در این شهرستان، با تأکید بر ضرورت تقویت هویت روستاها ، ایجاد اشتغال و درامد پایدار را از عوامل اصلی توسعه روستاها و جلب رضایتمندی روستائیان برشمرد.

او با اشاره به اینکه توسعه کشور باید از روستاها آغاز شود خاطر نشان کرد :در برنامه هائی که در سال های پس از انقلاب برای توسعه روستاها تهیه و تدوین شده ، مدیریت روستائی به خود آنها سپرده شده و اعضای شوراها باید از این فرصت برای حفظ شأن و جایگاه روستائیان استفاده نمایند .

توکلی کجانی به افزایش ۱۰ برابری جمعیت روستائیان در سالهای اخیر در شهرستان ملارد اشاره کرد و گفت :این ظرفیت بسیار خوبی است که باید در برنامه ریزی ها به آنها توجه شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان ملارد تصریح کرد :نگاه مدیران به روستا و روستائیان بایست تغییر کند و امیدوارم با تقویت زیرساخت ها روزی شاهد باشیم تا مهاجرت ها از شهرها به روستاها صورت گیرد که دور از انتظار نیست .

وی از وجود نگاه توسعه ای به روستاها و عشایر در نزد دولت و مجلس گفت و اختصاص اعتبار ارزش افزوده به روستاها را فرصتی دانست که بغیر از حوزه های عمرانی باید در سایر حوزه های اجتماعی و فرهنگی روستاها نیز بکار گرفته و مصروف شود.  

نشست های تخصصی با حضور شوراها، دهیاران و معتمدین برای بررسی و حل و فصل مشکلات و مطالبات روستائیان و عشایر از نکاتی بود که سرپرست فرمانداری شهرستان ملارد از برگزاری آن در آینده نزدیک در روستاهای سطح این شهرستان خبر داد.