به گزارش خبرگزاری برنا تهران، ابوطالب آذربرا در گفتگو با برنا با اشاره به نقش موثر و برجسته توسعه حمل و نقل و رفع گره های ترافیکی در حفظ آرامش شهروندان و جلوگیری از هدر رفت زمان، سوخت و انرژی گفت: مدیریت شهری  به این امر استوار بوده که در حد توان و امکانات موجود، زمینه مناسبی را برای رفع مشکلات ترافیکی این شهر فراهم کند.

وی افزود: بخش قابل توجهی از مشکلات ترافیکی و دشواری هایی که  در عرصه تردد و عبور و مرور خودروها شاهد آن هستیم، ریشه در معضلات و نارسایی های گذشته دارد که بنا به دلایل گوناگون همچون رشد فزاینده جمعیت، معماری شهری، مهاجر پذیری و همجواری شهر قدس با پایتخت و نزدیکی با برخی از شاهراه های ارتباطی قابل ارزیابی و بررسی است.

آذربرا اظهار داشت: در راستای کاهش مشکلات ترافیکی شهر اقداماتی از جمله عملیات حفاری و فونداسیون برای نصب پایه چراغهای راهنمایی، خط کشی عابر پیاده، جانمایی و نصب تابلوهای راهنمای مسیر، نصب چشم گربه ای قبل از تقاطع برای انعکاس نور در شب برای دید بهتر مسیر و... به مرحله اجرا رسیده است.

رییس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهرقدس با اشاره به نصب چراغ عابر پیاده در این تقاطع گفت: با توجه به اینکه چراغ های راهنمایی به عنوان ابزار اصلی کنترل و مدیریت تقاطع‌ها و نظم‌دهنده به ترافیک محسوب می‌شوند، در همه تقاطع های سطح شهر، چراغ راهنمایی و چشمک زن تعبیه شده است ولی برای اولین بار در شهر قدس اقدام به تجهیز این تقاطع به چراغ عابر پیاده با ایجاد و نصب چهار چراغ عابر پیاده پایه کوتاه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: چراغ چهار زمانه تقاطع خیابان گلبرگ و امامزاده اکنون فعال است و برای چهار راه ولی عصر (عج) نیز قراردادی به مبلغ 130 میلیون تومان منعقد شده و در حال اجراست که بزودی تجهیز خواهد شد، همچنین مناقصه ای برای ایجاد چراغ راهنمایی دیگری در خیابان های عمارت، سی متری و مرزبان هم انجام خواهد شد.