به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛ دکتر دانوش دمیریان مدیر شبکه بهداشت شهرستان بهارستان با اعلام این خبر گفت: با هدف حفظ و ارتقاء سلامت آحاد جامعه ، بهبود و افزایش کیفیت پخت نان، بازرسان این شبکه اقدام به بازرسی از نانوایی های سطح بخش بوستان شهرستان بهارستان کردند.

وی افزود : این طرح توسط ۸  تیم ۲ نفره از بازرسان بهداشت محیط در روز سه شنبه ۱۷ مهر ماه برای نانوایی های شهر نسیم شهر و روستای اورین انجام شد و در این بازرسی ها مقدار ۴۱ کیلوگرم جوش شیرین و انواع افزودنی های غیر مجاز و ۱۱۸ کیلوگرم نمک صنعتی جمع آوری شد.

دمیریان اظهار داشت: در مجموع ۶۳ نمونه نان توسط تجهیزات پرتابل بازرسی در محل از لحاظ مصرف جوش شیرین و مقدار نمک مورد سنجش قرار گرفت، که از این تعداد ۳۹نمونه نان که مقادیری بالاتر از حدود استاندارد داشتند نمونه برداری و به آزمایشگاه مواد غذایی ارسال گردید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان اعلام کرد: با توجه به تبلیغات برخی از نانوایی ها مبنی بر عرضه نان سبوس دار، بررسی این موضوع نیز در دستور کار بازرسان قرار گرفت و مقدار ۲۰۰ کیلوگرم سبوس فله فاقد مشخصات جمع آوری شد. این نانوایی ها به جای استفاده از آرد با سبوس بالا اقدام به افزودن سبوس فله به خمیر می کردند که این مسئله می تواند سبب بروز مشکلات تغذیه ای و بهداشتی برای مصرف کنندگان شود ، زیرا ممکن است به هنگام جداسازی سبوس، آلودگی های شیمیایی، میکروبی و قارچی برای سبوس ایجاد شود.

وی خاطر نشان کرد: هر گونه افزودنی به غیر از افزودنی ‌های مجاز در پخت نان ممنوع و تخلف است و برای تولید نان سبوس‌ دار استاندارد ، باید سبوس آن در کارخانه به آرد اضافه شود.