به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ اولین همایش علمی پژوهشی «ارزشیابی کیفی توصیفی» (اولیاء دانش آموزان کلاس اول ابتدایی) با حضور خانم فاطمه ملکی نائب ریئس شورای اسلامی روستا و مدیران مدارس و حضور 200 نفری مادران دانش آموزان کلاس اولی ، در مجموعه چند منظوره ورزشی شهدای روستای قمصر برگزار شد.

ارزشیابی کیفی توصیفی از نظریه تا عمل، پویا و رشد دهنده، کیفی توصیفی و نظریه های نوین یاددهی و یادگیری و گزارش پیشرفت تحصیلی و تربیتی (کارنامه) و سایر موضوعات و پژوهش های مرتبط با ارزشیابی کیفی توصیفی، از محورهای این همایش بود.

نائب رئیس شورای اسلامی روستا در حاشیه این همایش گفت : مشارکت و همکاری در هر کاری علاقه و تعهد افراد را به آن کار افزایش می دهد. از آنجایی که ارزشیابی تحصیلی در طرح ارزشیابی توصیفی یک فرصت یادگیری تلقی می شود و برای یادگیری و بهبود شرایط آن انجام می گیرد مشارکت دانش آموز و والدین در این موضوع در کنار معلم بسیار ارزشمند و حیاتی است. به همین دلیل  مجموعه دهیاری و شورای اسلامی برای پیشبرد اهداف آموزشی مدارس روستا در برگزاری این همایش مشارکت نموداند.

این همایش یک روزه با استقبال خوب از طرف اولیاء دانش آموزان کلاس اولی روستا و با همت دهیاری و شورای اسلامی در سالن چند منظوره ورزشی شهدای قمصر برگزار گردید.