به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛ محسن علیجانی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه بخشدار قلعه‌نو از توابع شهرستان ری با تأکید بر لزوم گسترش فرهنگ حسینی در جامعه اظهار داشت: تمامی فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و دفاعی مسئولان و مردم باید براساس این فرهنگ شکل بگیرد که در غیر این صورت درگیر انحراف می‌شویم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در لزوم خدمت‌رسانی به مردم در مسیر مبارزه با آمریکا افزود: مسئولیت نزد هر مسئول در هر جایگاهی امانت است و نعمت خداوند بر انسان است بنابراین خدمت‌رسانی نیز به مردم یکی از فاکتورهای مبارزه با استکبار محسوب می‌شود.

علیجانی ادامه داد: برای برطرف کردن این مشکلات تمامی مسئولان اعم از نمایندگان مجلس، قوه قضائیه، روحانیون، نیروهای مسلح و غیره باید در چارچوب اختیارات و خط‌مش‌های تعیین شده در کشور، شهر و استان از ظرفیت‌های خود حمایت کنند تا به اهداف مشخص شده دسترسی پیدا کنیم.

وی گفت: کشور در شرایط خاص و حساسی قرار دارد و نزدیک به 40 سال است که مردم برای حفظ انقلاب زحمت کشیده‌اند اما دشمنی آمریکا همواره در طول این سال‌ها در هر مقطعی توسط عراق، عربستان سعودی و داعش ادامه داشته است.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز آمریکا چون در مخالفت با ایران از نظر مباحث نظامی به نتیجه‌ای نرسیده است وارد فاز تحریم اقتصادی شده است که همه دستگاه‌ها باید دست در دست یکدیگر بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

علیجانی افزود: امسال بودجه‌های میلیاردی و گاهاً تا 10 میلیاردی در اختیار روستاها قرار گرفته است تا اقدامات لازم در زمینه ایجاد اشتغال‌زایی برای جوانان، گردشگری، سلامت، آموزش و پرورش اجرایی شود.

وی در پایان با اشاره به محرومیت برخی روستاها از فضای آموزشی مناسب خاطرنشان کرد: در حال حاضر فرهنگ مهم‌ترین مقوله در کشورگشایی است، فرهنگ زیربنای اقتصاد، سیاست و اجتماع است؛ لذا آموزش و پرورش در روستا بسیار قابل اهمیت است و نباید وقتی بودجه 10 میلیاردی برای روستا تعیین شده با داشتن 500 دانش‌آموز دبیرستانی از داشتن مدرسه محروم باشند.