به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛  جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران  به ریاست محمدحسین مقیمی استاندار تهران و با حضور شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری و سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی، محمدی دبیر کمیسیون و مدیران دستگاه های استانی عضو کمیسیون برگزار شد.

طرح موضوع مبارزه با قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی و کالاهای سلامت محور پزشکی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

استاندار تهران با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص خرده فروشی کالاهای تقلبی و خارج از شبکه و قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی و دارو گفت: مبارزه با کالای قاچاق با ورود حوزه قضایی است و پس از شناسایی به محاکم قضایی معرفی و کالا از عرصه توزیع خارج می شود.

او افزود: توزیع و فروش دارو طبق قانون فقط به عهده داروخانه است و فروش دارو در غیر از داروخانه حکم کالای قاچاق و خارج از شبکه دارد و باید برخورد جدی شود.

مقیمی ادامه داد:اطلاعات شبکه ها و افراد وارد کننده کالاهای آرایشی و بهداشتی قاچاق قابل شناسایی است و دستگاه ها با جدیت و هماهنگ وارد شوند.

استاندار تهران گفت: پیشنهاد به روز شدن قوانین برای اتخاذ تصمیمات قانونی در برخورد با ورود کالاهای خارج از شبکه و قاچاق به دستگاه قضا ارائه خواهد شد.

در این جلسه پیشنهاد کاهش تعرفه واردات قانونی برای ایجاد امکان رقابت و به صرفه نبودن ورود کالا از مسیر های غیر قانونی مطرح شد.

استاندار تهران با اشاره به پیشنهاد ارائه شده عنوان کرد: تولید و صادرات در کشور با موضوع قیمت تمام شده مرتبط است و صدور به موقع مجوزها و کاهش بروکراسی برای آنها که سرمایه گذار واقعی هستند در کاهش قیمت نهایی کالاها مؤثر است.

مقیمی تصریح کرد:تعرفه ١٠ درصد ورود کالاها در مقایسه با هزینه هایی که تأخیر در صدور مجوز برای سرمایه گذار واقعی تحمیل می شود ناچیز است.

او تأکید کرد: کارها و مسئولیت ها باید در وقت خود توسط مدیران و کارشناسان دستگاه ها انجام شود.

استاندار تهران در پایان با اشاره به نقش مهم کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تعزیرات گفت: افراد دلسوز در برخورد با کالای قاچاق وارد شوند تا بتوانیم با رویکرد بازدارندگی ریشه قاچاق را از بین ببریم.