به گزارش خبرگزاری برنا از تهران؛  فرهاد افشار در این مراسم گفت: اطلاع از فلسفه وجودی یک تفکر در موفقیت آن تاثیر بسزایی دارد و تمامی افراد بایستی به درک مناسبی از اهداف یک مجموعه برسند.

افشار با اشاره به اینکه اطلاع از اهداف در طرز تفکر و نگرش افراد و نهایتا رفتاری که بروز می دهند تاثیر دارد، افزود: بسیج یک فرهنگ و تفکر است و انتظار می رود این تفکر به شکل رفتارهای بسیجی وار بروز کند.

وی ادامه داد: بروز فرهنگ و رفتار بسیجی یعنی اینکه افراد به اتفاقات پیرامون خود از جمله محل کار، زندگی و شهر خود حس تعلق پیدا کنند و به خصوص نسبت به فعالیت هایی که اثر بخشی لازم را ندارند عکس العمل نشان دهند.

افشار گفت: رفتاری های فردی که نام بسیجی را به خود می دهد به جا، به موقع و بدون خسارت در راستای اصلاح جامعه است.

 وی با اشاره به اینکه افراد بسیجی باید رفتار متناظر با حضور در جایگاه بسیج را بدانند، افزود: با ارائه آموزش های هدفمند می توان مهارت ادراکی افراد را ارتقاء داد تا در شرایط حساس تصمیم گیری بتوانند با بصیرت وارد عمل شوند.

افشار کلان نگری، تفکر سیستمی و تفکر تحلیلی را از مهمترین عناوین آموزشی برای افراد بسیجی برشمرد و گفت: امیدواریم بتوانیم طوری عمل کنیم که بتوانیم جامعه را به سمتی حرکت دهیم که زمینه ساز ظهور منجی بشریت شود.

در ادامه این جلسه محمد طاهری فرمانده حوزه بسیج منطقه 20 و شهرداران نواحی به عنوان فرماندهان پایگاه های بسیج گزارش عملکرد بسیج را ارائه کردند.

طاهری اعزام گروه های جهادی جهت مرمت و بازسازی خانه خانواده شهدا و خانواده های کم بضاعت و بی بضاعت،ارائه خدمات دندانپزشکی در محلات کم بضاعت، دیدار با خانواده معظم شهدا، تثبیت سازی تردد جانبازان و معلولین، اجرای مراسم ها در مناسبت های مختلف و برگزاری زیارت عاشورا و تشکیل کارگروه ویژه بافت فرسوده را از جمله اقدامات حوزه بسیج منطقه عنوان کرد.

این جلسه به مناسبت گرامیداشت  هفته بسیج با حضور شهردار ، معاون برنامه ریزی بسیج مستضعفین شهرداری تهران، معاون اجتماعی فرهنگی منطقه و اعضاء شورا و  فرماندهان حوزه بسیج شهرداری منطقه 20 در سالن شهید  تهرانی مقدم برگزار شد.