به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛  اولین همایش تجلیل از معلولین بخش قلعه نو به همت بخشداری قلعه نو و دهیاری گل تپه کبیر در محل سالن ورزشی روستای گل تپه با حضور علیرضا صادقی بخشدار قلعه نو، حجت الاسلام و المسلمین بهرامی امام جمعه بخش قلعه نو، دهیاران و اعضاء شوراهای اسلامی روستاهای بخش قلعه نو، مسئولین محلی و جمعی از معلولین بخش قلعه نو برگزار شد.

در ادامه این مراسم علیرضا صادقی بخشدار قلعه نو ضمن تبریک بمناسبت گرامیداشت روز جهانی معلولین به تمامی هموطنان معلول و کم توان، از معلولیت بعنوان یک فرصت جدید و تازه و نه یک محدودیت نام برد.

وی با بیان این مطلب که عزیزان معلول فقط از لحاظ ظاهری و شکل اندام بدنشان با دیگر انسانها تفاوت دارند اضافه کرد: معلولین و افراد کم توان در ازای نقص ظاهری و جسمی توانایی ها و استعدادهای بی نظیری را از خداوند متعال هدیه گرفته اند که آنها را قادر به انجام کارهایی می نماید که یک انسان سالم از انجام آنها عاجز است.

صادقی  ادامه داد: اگر شما بازدیدی از مراکز توانبخشی و توان افزایی معلولین مانند مرکز خیریه کهریزک داشته باشید به خوبی گویای این مطلب خواهد بود که فعالیتهای هنری، علمی، فنی، صنعتی و... این عزیزان همتراز و حتی در سطح بالاتری از فعالیتهای دیگر افراد جامعه است.

 بخشدار قلعه نو در پایان سخنان خود افزود: انشاالله به زودی به همت مجموعه بخشداری اولین انجمن حمایت از معلولان بخش قلعه تشکیل خواهد شد.

در پایان این مراسم بخشدار ضمن بازدید از نمایشگاه محصولات تولیدی انجمن معلولین سراج همت از نزدیک با معلولین حاضر در همایش به گفتگو پرداخته و با توانایی ها و فعالیتهای آنها آشنا شدند. در پایان این همایش با اهداء جوایزی نفیس از معلولین بخش قلعه نو تقدیر و قدردانی بعمل آمد.

 

 

خبرنگار: محمدحسین عباسی