به گزارش خبرگزاری برنا از استان تهران، در نشستی که به‌منظور بررسی طرح‌ها و مشکلات آب‌رسانی برگزار شد نماینده مردم شریف پاکدشت در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان، مدیرعامل شرکت و همچنین شهردار و اعضا شورای شهر پاکدشت نیز حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در ابتدا از تصفیه‌خانه هفتم و خطوط آب‌رسانی سدماملو به شهرستان‌های جنوب شرقی استان تهران بازدید به عمل آورد.

در حاشیه این بازدید مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب جنوب شرقی استان تهران طی سخنانی اظهار داشت: فاز نخست طرح آب‌رسانی از سدماملو به شهرستان‌های جنوب شرق استان تهران باهدف تأمین و توزیع پایدار آب، مطابق برنامه‌ریزی و اقدامات انجام‌شده به بهره‌برداری رسید.

مهندس علیرضا کارگری بابیان این مطلب که با اجرای مرحله اول لوله‌گذاری آب‌رسانی سد ماملو گام مهمی جهت انتقال آب‌های سطحی به مناطق جنوب شرقی استان تهران برداشته شد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون فاز دوم انتقال آب سدماملو به شهرستان‌های پاکدشت، قرچک و ورامین علی‌رغم محدودیت‌های شدید مالی با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در حال اجراست.

مدیرعامل آبفا جنوب شرقی جهت تسریع در تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های آب‌رسانی ماملو خواستار مساعدت و حمایت مسئولین شهرستانی و استانی برای تأمین اعتبارات مالی شد.