به گزارش خبرگزاری برنا تهران، با رویکرد فرهنگسازی ورزش در بانوان که جریان ساز فکری در خانواده ها میباشند،کارگاه پیشگیری از پوکی استخوان، و لزوم فرهنگسازی ورزش در خانواده ها به همت معاونت فرهنگی شهرستان‌پردیس و کارگروه توسعه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان و انجمن جهاندیدگان با حضور ۳۵ شرکت کننده با ارایه دکتر شاپوری در پردیس برگزارشد.

درخشان دارا با اظهار اینکه بیماریهای اسکلتی - عضلانی بعد از بیماریهای قلبی و عروقی دومین بیماری های شایع در دنیا و دومین علت مراجعه به پزشک می باشد، گفت: بانوان بدلیل کم تحرکی و عدم رعایت صحیح اصول ارگونومی بیشتر در معرض بیماریهای اسکلتی و عضلانی قرار می گیرند.

معاون اداره ورزش افزود: در راستای پیشگیری از این بیماریها و ارتقاء سواد سلامت جامعه ووفرهنگسازی ورزشی بویژه در بانوان این کارگاه با همکاری انجمن جهاندیدگان و مطابق دستور کار اقدامات فرهنگی و بانوان در پردیس برگزارشد.

 

وی افزود: با برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با پوکی استخوان گروه هدف ما با وضعیت بدنی کاری بطور صحیح آشنا شده و با رعایت اصول ارگونومی و استفاده از ابزار مناسب ریسک آسیبها را به حداقل می رسانند.

 

دارا اظهار کرد: آشنایی با علایم و اختلالات بیماریهای اسکلتی - عضلانی، بررسی انواع آسیبها از جمله کمردرد و راههای پیشگیری از آن در منزل و محیطهای کاری، آشنایی با بیماری پوکی استخوان و راههای پیشگیری،اشنایی بانوان با نرمشهای روزانه و تداوم آن در منزل در کنار خانواده و فرهنگسازی ورزش توسط مادران و بانوان از موضوعات مورد بحث در این کارگاه بود که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه اموزش نرمش به سالمندان عزیز و بزرگسالان نیز صورت گرفت و بر حضوردر طرح دوشنبه های سالمندی تاکیدشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: