به گزارش خبرگزاری برنا تهران ؛ محسن خرمی‌شریف با اشاره به سرانه فرهنگی در این شهر اظهار داشت: با توجه به نیاز شهر قرچک به مراکز فرهنگی و استفاده شهروندان از سرای محله، این مهم هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران  به نتیجه خواهد رسید و شاهد افزایش سرانه فرهنگی خواهیم بود.

وی بابیان اینکه سرای محله نقش مهمی در توسعه فضای فرهنگی جامعه دارد، افزود: وجود سرای محله و فعالیت آن در سطح شهر می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی کمک شایانی کند.

شهردار قرچک بابیان اینکه سرای محله از مهم‌ترین بستر تقویت و ترویج مشارکت مردم در محله‌های شهری است، ادامه داد: سراهای محله مشارکت اهالی را در حوزه‌های اجتماعی،‌ آموزشی، ‌توانمندسازی،‌ سلامت و محیط‌زیست و مدیریت بحران امکان‌پذیر می‌کند.

وی بیان داشت: این ۲ سرای محله بااعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال از منابع مالی شهرداری و هرکدام به مساحت ۲۲۰ مترمربع در ۲ طبقه به بهره‌برداری خواهد رسید.

خرمی‌شریف بابیان اینکه این پروژه هم‌اکنون ۹۵ در صد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: سرای محله ولیعصر(عج) و ۱۵ خرداد در ۲ طبقه با ظرفیت ۲۴ کلاس در محل پارک‌های ولیعصر(عج) و ۱۵ خرداد احداث‌شده و افتتاح می‌شود.

وی بیان داشت: این پروژه با حضور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان تهران به زمین خورد که به‌زودی افتتاح و مورداستفاده شهروندان قرار می‌گیرد.